Mobil

WhatsApp güncellemesi ile gelen yenilik çok işinize yarayacak

WhatsApp yeni özelliklerini kullanıcılar ile buluşturmaya devam ediyor. WhatsApp güncellemesi ile gelen yeni özellik çok işinize yarayacak.

WhatsApp güncellemesi ile gelen yenilik çok işinize yarayacak

Facebook'un bünyesinde yer alan WhatsApp, bu ay çok konuşulan yeni gizlilik politikasını yürürlüğe koyacak. WhatsApp, yine tepki çekmeden önce kullanıcılara yenilikler sunmak için kolları sıvadı. Son WhatsApp güncellemesi ile uygulamaya eklenen özellik işinizi kolaylaştıracak. 

Geçen Kasım ayında WhatsApp, Android ve iOS için Beta sürümünde video gönderirken veya durumda paylaşırken yeni bir sessize alma özelliğini test etmeye başlamıştı. Bu özelliğin testleri tamamlandı ve WhatsApp, Android kullanıcılarına yeniliği sundu.

Bu özelliğe, kullanıcı video düzenleyiciden birisine video göndermeden hemen önce veya durumuna bir video gönderirken erişilebiliyor. Kırpma aracının hemen altında, kullanıcıların ses açık ve ses kapalı arasında geçiş yapmasına olanak tanıyan bir hoparlör simgesi bulunuyor. Sesi kapatıldığında, video alıcıya içinde ses olmadan gönderiliyor

WhatsApp'ın yeni özelliği, arka planda gerçekten kötü veya rahatsız edici sesi olabilecek bir video gönderirken oldukça kullanışlı olacak gibi görünüyor. Şimdilik sadece Android sahiplerine sunulan bu yeni özelliğin çok yakında iOS platformuna da gelmesi bekleniyor.

WhatsApp'ın yeni gizlilik politikası yüzünden yine kullanıcı kaybetmesi bekleniyor. Mart ayının ortasında yine yürürlüğe girecek olan politika rakipleri Telegram ve Signal'e yarayacak gibi görünüyor.

Mesajalaşma devi hangi yeni özelliği sunarsa sunsun maalesef ki yeni politikasını kabul ettirmek için şirin görünemeyecek. Peki, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yeni politika yürürlüğe girdiğinde WhatsApp'ı terk edecek misiniz?

Yorumlar
Kemal
Valla ben hala kullanıyorum. Güvensiz deniyor çünkü bilgileri Facebook ile paylasiyormuş Facebook kullanmayan mı var. Bilgileri kimle paylaşacak mit ile veya polisle değil hacker ile değil. Epi topu bir reklam meselesi. Bip gibi programlar kullanın hiçbir özeliniz kalmasın
Cevapla
Erkan
Watsaba .mahkummuyuzki,
Cevapla
Tayfur
Geçmiş olsun.Insanlarin kulağına kar suyu kaçırdı. Yalancı çoban gibi gel gel yapıyor.
Cevapla
Enise Uludağ
Terk ettim bile...Bir tabir vardir artık WhatsApp ağzı ile kuş tutsa bize yaranamaz.... Bitti dersek biter. Tek degil o kadar buyuklenmesin.
Cevapla
Cabir
Ewt kesinlikle
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.