Mobil

WhatsApp güncellendi!

WhatsApp iOS ve Android Beta uygulamalarını güncelledi.

WhatsApp güncellendi!

Sosyal medya devi Facebook'un bünyesinde bulunan WhatsApp kullanıcılarını yakından ilgilendiren bir güncelleme yaptı. WhatsApp, hem iOS hem de Android beta sürümlerinin kodlarına yepyeni özellikler ekledi. Güncelleme kapsamında iOS uygulaması için iPad desteği eklendi.

WhatsApp güncellendi!

Güncelleme ile desteğe kavuşan iPad üzerinden kullanıcılar WhatsApp’ı açtığında bölünmüş ya da yan çevrilmiş ekranlar ile karşılaşıyor. Söz konusu özellik WhatsApp'ın web sürümüne benziyor. 

Buna ek olarak iPhone için yayınlanan WhatsApp 2.19.30 sürüm numaralı güncelleme ile uygulamaya kullanım kolaylığı sunan güzel bir özellik ekleniyor.

WhatsApp kullanarak kişileri eklemek artık çok daha kolay. Bir telefon numarası girebilir ve kaydetmeden önce WhatsApp’ta olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bu özelliği kullanabilmek için “Yeni Sohbet > Yeni Kişi” seçeneğine dokunun.

WhatsApp’ın bu yeni özelliğini kullanabilmek için uygulamayı App Store’dan güncellemeniz yeterli olacaktır. Son olarak bu özelliğin çok yakında WhatsApp’ın Android’deki uygulamasına da geleceğini belirtelim. Buna ek olarak WhatsApp, yalan ve yanlış haberlerle mücadele için kullanıcıların mesaj iletme hakkına sınırlama getirdi.

Bundan böyle WhatsApp kullanıcıları, bir mesajı en fazla beş kişi ya da gruba aynı anda iletebilecek. 

Anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, yanlış bilginin yayılmasını önlemek amacıyla bugünden itibaren bir mesajın beşten fazla kez paylaşılamayacağını duyurdu. Facebook bünyesindeki dünyanın en büyük anlık iletişim platformu WhatsApp, dünyadaki tüm kullanıcıları için geçerli olacak bu uygulamayı 6 ay önce Hindistan'da başlatmıştı.

Aylık aktif 2 milyara yakın kullanıcısı olan WhatsApp, bu kararı, WhatsApp üzerinden yayılan yalan haberlerle linç olaylarının yaşanmasından sonra almıştı. WhatsApp’ta şu ana kadar kullanıcıların bir mesajı 20 kez paylaşmasına izin veriliyordu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.