Mobil

Instagram'da tek seferde birden fazla fotoğraf veya video nasıl paylaşılır?

Bu yazımızda Instagram'da tek seferde birden fazla fotoğraf veya videoyu nasıl paylaşılır? sorusunun yanıtını basit adımlarla anlatıyoruz.

Instagram'da tek seferde birden fazla fotoğraf veya video nasıl paylaşılır?

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram'da 10 adede kadar fotoğraf ve video yükleyebilir ve bunları tek bir gönderi olarak Akışta paylaşabilirsiniz. Peki Instagram'da tek seferde birden fazla fotoğraf veya video nasıl paylaşılır? Gelin bu sorunun yanıtına yazımızın devamından göz atalım.

Instagram'da tek seferde birden fazla fotoğraf veya video nasıl paylaşılır?

En fazla kullanıcıya sahip popüler sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olan Instagram, sayısız özelliği ile kullanıcılarına kullanım kolaylığı sunuyor. Bunlardan biri de çoklu fotoğraf ya da video yükleme özelliği. Uygulama 10 adete kadar içerik yüklemenizi mümkün kılıyor. Peki Instagram'da tek seferde birden fazla fotoğraf veya videoyu nasıl paylaşılır? Yazımızın devamında bu sorunun yanıtını adım adım anlatıyoruz.

Instagram'da tek seferde birden fazla fotoğraf veya video paylaşabilmek için izlemeniz gereken adımlar

  • Telefonunuzun kütüphanesini görmek için üstteki  simgesine dokunun.
  •  simgesine dokunun.
  • Telefonunuzun kütüphanesinden 10 adede kadar fotoğraf veya video seçin. Her bir fotoğraf veya videonun nasıl kırpılacağını ayarlamak için, üzerine dokunduktan sonra, çerçevenin içinde ne şekilde duracağını ayarlamak için ekrana dokunun. Seçtiğiniz formatın (kare, dikey veya yatay) gönderinizdeki tüm fotoğrafları veya videoları etkileyeceğini aklınızda bulundurun. Her bir fotoğraf veya video için farklı format seçemezsiniz. İşiniz bittiğinde, sağ üstteki İleri'ye (iPhone) veya  (Android) simgesine dokunun.
  • Seçtiğiniz fotoğraf ve videoların tümüne uygulamak için ekranın altında bir filtreye dokunun veya bu fotoğraf ve videoları ayrı ayrı düzenleyip filtre eklemek için bir fotoğrafa veya videoya dokunun.
  • Fotoğraf ve videolarınızın sırasını değiştirmek için, dokunup basılı tutun ve başka bir yere sürükleyin. Gönderinizden bir fotoğraf veya videoyu kaldırmak için, dokunup basılı tutun ve  simgesine sürükleyin. İşiniz bittiğinde, sağ üstteki İleri'ye (iPhone) veya  (Android) simgesine dokunun.
  • Gönderinizin tamamı için tek bir konum ve açıklama ekleyebilir ve ayrı ayrı her fotoğrafta kişileri etiketleyebilirsiniz. İnsanları Etiketle'ye dokunun, ardından birini etiketlemek istediğiniz fotoğrafı bulmak için kaydırın.
  • Paylaş'a (iPhone) veya Done (Android) simgesine dokunun.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.