Mobil

WhatsApp karanlık mod desteği sonunda geldi!

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, sonunda karanlık mod desteğine kavuşuyor!

WhatsApp karanlık mod desteği sonunda geldi!

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, yeni karanlık modun geleceğini duyurdu. Müjde, kısa bir video ile takipçiler ile paylaşıldı.

Dünyanın en çok kullanılan uygulamalarından birisi olan WhatsApp’a karanlık mod geliyor. Şirket, yayınladığı kısa bir video ile güncellemenin çok yakın bir zaman içerisinde geleceğini takipçilerine duyurmuş oldu. Android ve iOS cihazlarınızdan indirebileceğiniz WhatsApp karanlık mod güncellemesi, kullanıcıların dört gözle beklediği bir haberdi.

WhatsApp karanlık mod desteği sonunda geldi!

Düşük ışıklı ortamlarda gözlerimizi rahatsız eden beyaz ekran yerine adeta ilaç gibi gelen karanlık mod, diğer popüler uygulamalarda da yaygın olarak kullanılıyor. Güncellemenin önümüzdeki birkaç gün içerisinde servis edilmesi planlanıyor.

WhatsApp karanlık mod desteği sonunda geldi! - Resim : 1

Eğer Android 9.0 Pie işletim sistemine sahip bir akıllı telefon kullanıyorsanız, bahsi geçen güncellemeyi yaptıktan sonra Ayarlar - Sohbetler –Tema diyerek koyuyu seçebilir ve böylelikle de karanlık modu etkinleştirebilirsiniz. Android 10 ve iOs akıllı telefon sahipleri için ise yeni karanlık mod, sistem ayarlarından etkinleştirilebilir.

Karanlık mod nedir?

Karanlık mod, gece modu olarak da bilinir ve düşük ışıklı ortamlarda temayı koyu yapar. Buradaki temel amaç kullanıcının gözünü yormamak ve cihazın pil tüketimini azaltmaktır. Son olarak Instagram ile yaygın bir kullanım kazanan gece modunu WhatsApp kullanıcıları da merakla bekliyordu. Önümüzdeki günlerde sunulması beklenen güncelleme ile beraber söz konusu uygulamada yazı, emoji ve fotoğraf dışında kalan arka plan kararacak ve böylelikle kullanıcıların beklentisi karşılık bulacak.

Yorumlar
Sivaslı
Af af bi şehit diyoruz idlip diyoruz vatan diyoruz ıvır zıvır haberlerle bizi aha böylr oyalıyor bir yürü gidin gardaşım yav bir yürü gidin işinize balın 40 fırın ekmek yiyin ya...
Cevapla
fk
ulan ne modmus bee.. vay a.g yaa... gereksiz konu cop..
Cevapla
Aman ne ala
Yahu saçma sapan ufacık gereksiz bir özellik nasıl olur da bu kadar şişirilir filmi gibisiniz yav.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.