Mobil

WhatsApp kullanıcı sayısı açıklandı

Facebook, WhatsApp’ın kullanıcı sayısını açıkladı. İşte dünya genelindeki WhatsApp kullanıcı sayısı!

Dünya genelinde en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın kullanıcı sayısı açıklandı. Facebook, 2014 yılında WhatsApp’ı satın almak için 21.8 milyar dolarlık rekor bir ödemeye imza atmıştı. O dönemde WhatsApp kullananların sayısı yaklaşık olarak 500 milyondu. Facebook WhatsApp’ı satın aldıktan sonra ücret uygulamasına da son vermişti. Hatırlanacağı üzere o dönemde WhatsApp senelik olarak 1TL gibi uygun bir abonelik ücretine sahipti.

WhatsApp kullanıcı sayısı açıklandı

Facebook’un ücret uygulamasına son vermesiyle birlikte WhatsApp’ın kullanıcı sayısı da hızla artmaya başladı. 2016 yılında uygulamanın 1 milyar kullanıcıyı aştığı belirtilmişti. Sadece 2 yıl gibi kısa bir sürede 500 milyon yeni kullanıcıyı bünyesine katan WhatsApp, 2018’de 1.5 milyar aktif kullanıcıyı geçmişti.

Peki gelelim asıl konumuza. Şu anda WhatsApp’ın kaç adet aktif kullanıcısı bulunuyor? Facebook tarafından yapılan son açıklamaya göre WhatsApp’ın aktif kullanıcı sayısı hali hazırda 2 milyarı geçmiş durumda.

Merak edenler için belirtelim. Hali hazırda dünya nüfusunun 8 milyar civarında olduğu düşünülüyor. Dolayısıyla her 4 kişiden 1’sinin WhatsApp kullandığını söylemek pek de yanlış bir tespit olmayacaktır. Tabi bu istatistiğe her yaştan bireyin dahil edildiğini de atlamamak gerekiyor.

Bu arada dip not olarak hatırlatalım. Facebook kısa süre önce WhatsApp üzerinde nasıl bir reklam politikası izleneceğine dair açıklamalarda bulunmuştu. Dolayısıyla önümüzdeki günlerde uygulama üzerinde bazı reklam gösterimleri söz konusu olabilir. Yine de bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
zek
Signal var ona gelin bence
Cevapla
Sari
Bütün mahremiyetinizi depolayan bu uygulamayı kullanmanızı hiç tafsiye etmem arkadaşında dediği gibi bip yada baska guvenli uygulamalar kullanabilirsiniz(signal gibi....)
Cevapla
💠Gakko💠
WhatsApp yerine Milli Uygulamamız olan Bip tavsiye edim
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.