Mobil

WhatsApp kullanıcı sayısı açıklandı

Facebook, WhatsApp’ın kullanıcı sayısını açıkladı. İşte dünya genelindeki WhatsApp kullanıcı sayısı!

WhatsApp kullanıcı sayısı açıklandı

Dünya genelinde en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın kullanıcı sayısı açıklandı. Facebook, 2014 yılında WhatsApp’ı satın almak için 21.8 milyar dolarlık rekor bir ödemeye imza atmıştı. O dönemde WhatsApp kullananların sayısı yaklaşık olarak 500 milyondu. Facebook WhatsApp’ı satın aldıktan sonra ücret uygulamasına da son vermişti. Hatırlanacağı üzere o dönemde WhatsApp senelik olarak 1TL gibi uygun bir abonelik ücretine sahipti.

WhatsApp kullanıcı sayısı açıklandı

Facebook’un ücret uygulamasına son vermesiyle birlikte WhatsApp’ın kullanıcı sayısı da hızla artmaya başladı. 2016 yılında uygulamanın 1 milyar kullanıcıyı aştığı belirtilmişti. Sadece 2 yıl gibi kısa bir sürede 500 milyon yeni kullanıcıyı bünyesine katan WhatsApp, 2018’de 1.5 milyar aktif kullanıcıyı geçmişti.

Peki gelelim asıl konumuza. Şu anda WhatsApp’ın kaç adet aktif kullanıcısı bulunuyor? Facebook tarafından yapılan son açıklamaya göre WhatsApp’ın aktif kullanıcı sayısı hali hazırda 2 milyarı geçmiş durumda.

Merak edenler için belirtelim. Hali hazırda dünya nüfusunun 8 milyar civarında olduğu düşünülüyor. Dolayısıyla her 4 kişiden 1’sinin WhatsApp kullandığını söylemek pek de yanlış bir tespit olmayacaktır. Tabi bu istatistiğe her yaştan bireyin dahil edildiğini de atlamamak gerekiyor.

Bu arada dip not olarak hatırlatalım. Facebook kısa süre önce WhatsApp üzerinde nasıl bir reklam politikası izleneceğine dair açıklamalarda bulunmuştu. Dolayısıyla önümüzdeki günlerde uygulama üzerinde bazı reklam gösterimleri söz konusu olabilir. Yine de bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
buse
arkadaşlar whatsapı kullanmayın direk hiç düşünmeden silin gerizekalı bir uygulama.
Cevapla
Sena Nur UÇAR
Bence çok güzel bir uygulama, Ve şu haftalar bi gizlilik açığa çıktı falan diyorlar ama geçenlerde WhatsApp'tan gerekli açıklamayı yaptı zaten Ben WhatsApp tan vazgeçmiyorum, vazgeçmemde Ve son noktayıda koyuyorum; WhatsApp ASLA AMA ASLA DİĞER UYGULAMALAR GİBİ DEĞİL, VE OLMAYACAKTA !
gonoera
senden akıllı olduğu belli ama
Gökdeniz
Whatsapp kimlik istemiyor
Cevapla
SA
AGA WHATSAPP YERINE DISCORD GELIN BENCE
Cevapla
zek
Signal var ona gelin bence
Cevapla
ecrin su çoban
whatsapı silin arkadaşlar çok kötü bir uygulama
Sari
Bütün mahremiyetinizi depolayan bu uygulamayı kullanmanızı hiç tafsiye etmem arkadaşında dediği gibi bip yada baska guvenli uygulamalar kullanabilirsiniz(signal gibi....)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.