Mobil

WhatsApp mesaj sınırlaması getiriyor!

WhatsApp, yanlış bilginin yayılmasını önlemek amacıyla bugünden itibaren bir mesajın beşten fazla kez paylaşılamayacağını duyurdu.

WhatsApp mesaj sınırlaması getiriyor!

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, yalan ve yanlış haberlerle mücadele için kullanıcıların mesaj iletme hakkına sınırlama getirdi. Bundan böyle WhatsApp kullanıcıları, bir mesajı en fazla beş kişi ya da gruba aynı anda iletebilecek.

WhatsApp mesaj sınırlaması getiriyor!

Anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, yanlış bilginin yayılmasını önlemek amacıyla bugünden itibaren bir mesajın beşten fazla kez paylaşılamayacağını duyurdu. Facebook bünyesindeki dünyanın en büyük anlık iletişim platformu WhatsApp, dünyadaki tüm kullanıcıları için geçerli olacak bu uygulamayı 6 ay önce Hindistan'da başlatmıştı.

Aylık aktif 2 milyara yakın kullanıcısı olan WhatsApp, bu kararı, WhatsApp üzerinden yayılan yalan haberlerle linç olaylarının yaşanmasından sonra almıştı. WhatsApp’ta şu ana kadar kullanıcıların bir mesajı 20 kez paylaşmasına izin veriliyordu.

Uygulamanın kurallarına ilişkin yeni düzenleme, Endonezya'nın başkenti Cakarta'da düzenlenen bir etkinlikte WhatsApp’ın politikalarından sorumlu başkan yardımcısı Victoria Grand tarafından duyuruldu.

Konuyla ilgili olarak WhatsApp’ın resmi blogundan bugün yapılan açıklamada da şu ifadelere yer verildi: “WhatsApp bu testi dikkatle değerlendirdi ve altı aylık bir süre içinde kullanıcı geri bildirimlerini dinledi. İletim sınırlaması dünya çapında iletilen mesajları önemli ölçüde azalttı.

Bugünden başlayarak, WhatsApp'ın en son sürümlerindeki tüm kullanıcılar bir kerede yalnızca beş sohbeti iletebilir ve bu da WhatsApp'ın yakın kişilerle özel mesajlaşmaya odaklanmasına yardımcı olur. Kullanıcıların deneyimleri hakkındaki geri bildirimlerini dinlemeye devam edeceğiz ve zaman içinde yayılan viral içeriklere hitaben yeni yöntemler aramaya devam edeceğiz.”

Yorumlar
yakup
çok saçma bi özellik bayram mesajını çokkişiye göndermek istesem mesela 20 kişiyegöndermek istesem gönderemicem yani çok saçma sapan bi sınırlandırma olmuş bençce olmamalıydı
Cevapla
Erhan
Bunu düşünmüş olmaları güzel, fakat üşenmeyerek her defasında beşer beşer gönderenler olacaktır eminim. %100 sonuç verecek olan bir güncelleme olmasa da, üşengeçlerin önünü kesebilir.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.