Mobil

WhatsApp reklam konusunda geri adım attı

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp bir süre önce reklam göstermeye başlayacağını açıklamıştı. Son gelen haberlere göre bu fikirden vazgeçildi.

WhatsApp reklam konusunda geri adım attı

Geçtiğimiz haftalarda açıklanan reklam özelilği WhatsApp'ta yer almayacak. Facebook'un sahibi olduğu anlık mesajlaşma uygulaması reklam gösterme fikrini şimdilik rafa kaldırdı.

WhatsApp reklam konusunda geri adım attı

Konuyla ilgili iddia ABD merkezli Wall Street Journal yayını tarafından ortaya atıldı. Haberdeki iddiaya göre WhatsApp şimdilik bu projeden vazgeçti. Daha önce yapılan açıklamara göre WhatsApp'ın hikaye bölümünde gösterilecek olan reklamlar ile şirket gelir elde edecekti. Gelen haberlere göre şirket içinde bu konuda çalışma yapan ekip başka işlere yönlendirildi.

Ancak gelen haberlere göre reklam fikri şimdilik ertelendi. İlerleyen dönemde tekrar bu tarz bir fikrin hayata geçirilme ihtimali bulunuyor. WhatsApp'ın Hikayeler bölümü belli kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Ancak herkesin kullandığı bir alan değil.

Yorumlar
Tarık
Reklam gelseydi, neredeyse ilk çıktığı günden bu yana kullandığım Whatsapp'ı telefonumdan kaldırırdım. Doğru bir karar olmuş. Umarım Huawei de aynı şekilde hatasını görür ve geri adım atar. Zira telefonumda göreceğim ilk reklamda, Huawei ye ilelebet elveda diyeceğim ve huawei'ye geçerken sattığım iPhone a geri döneceğim.
Cevapla
yakup
whatsapp firması zaten kazanıyor reklam işine iyice girseydi kullanıcı kaybeder ve biter di lakin geri adım atması iyi olmuş
Cevapla
💠Gakko💠
Reklam gelsedi WhatsApp biterdi zati
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.