Mobil

Whatsapp sesli arama özelliği artık aktif edilemiyor!

WhatsApp'ın 2.11.561 sürümüyle getirdiği sesli arama özelliği bugün itibariyle kullanıcılar tarafından aktif edilemiyor. WhatsApp sesli arama özelliğini kaldırdı mı?

Whatsapp sesli arama özelliği artık aktif edilemiyor!

1 milyar kullanıcı sayısını aşan anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp, yeni yayınladığı güncelleme ile sesli arama özelliğini 2.11.561 sürümüne dahil etmişti. İlk gün 2.11.561 sürümüde dahil olmak üzere şuan bu özellik aktif edilemiyor.

Bugün bir çok kullanıcı WhatsApp 2.11.561 sürümüne sahip olmasına rağmen WhatsApp'ın sesli arama özelliği aktif edemediği konusunda şikayette bulundu. Sesli arama özelliği aktif olan arkadaşlarından gelen aramaları cevaplayan kullanıcılar özelliğin kendi cihazlarında aktif olmadığını gördü.

1426449486_img20150315215902.jpg

Birçok kullanıcı bunu uygulamanın 2.12.5 sürümüne yükseltildiğinden kaynaklandığını söylese de aslında sorun bu değil. Bugün bende bu şikayetlerden yola çıkarak birkaç arkadaşımızla WhatsApp'ın 2.11.561, 2.12.5 ve 2.12.7 sürümleri üzerinde deneme yaptık ancak sonuç başarısız oldu. Bu işlemleri birkaç kez üst üste denememize rağmen bir sonuç alamadık.

Tüm bu denemelerden sonra aldığımız başarısız sonuçlar bize sorunun kullanıcıda değil WhatsApp'ta olduğunu gösterdi. Bunun tek bir sebebi olabilir o da, WhatsApp'ın sesli arama özelliğini geri çekmesi ihtimali. O yüzden şuan o kadar uğraştım ama benim sesli arama özelliğim neden aktif olmadı diye kendinizi hırpalamayın. WhatsApp'ın yakın zamanda sesli arama özelliği ile güncelleneceğini düşünüyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.