Mobil

WhatsApp sesli arama özelliği iPhone'da kullanıldı! [Video]

WhatsApp sesli arama özelliği iOS için yakında geliyor.

WhatsApp sesli arama özelliği iPhone'da kullanıldı! [Video]

WhatsApp dün yayınladığı güncelleme ile tüm Android kullanıcıları için sesli görüşme özelliğini aktif etti. Android kullanıcılarının kavuştuğu bu özelliği IOS kullanıcılarıda merakla bekliyor. Ama yeni gelen haberler İOS kullanıcılarının bu özelliği uzun süre beklemek zorunda kalmayacağını gösteriyor.

1426368914_img20150314233043.jpg

Hindistanlı bir iPhone kullanıcısı iPhoneItalia sitesi üzerinden WhatsApp'ın iOS uygulamasında sesli görüşme özelliğinin aktif olduğu bir ekran görüntüsünü paylaştı. Söz konusu özelliğe ait görüntüde uygulama (v. 2.11.17.444) sürümüne sahip olarak görünüyor ve şu anda herkese açık değil. Öte yandan özellik uygulamaya küçük değişiklikler getiriyor. Kullanıcı görüntülü arama yapacak arkadaşının profilinin yanında bir telefon simgesi ile karşılaşıyor. Bunun yanında başlatılan WhatsApp çağrısı" ekranın alt kısmında bulunan kapat düğmesinden sona erdiriliyor. Ayrıca uygulamada yapılan aramalar, alınan çağrılar ve cevapsız aramalarda dahil olmak üzere arama geçmişi görüntülenebilecek.

 1426368898_img20150314233111.jpg

Özellik beta aşamasında olduğu için henüz resmi olarak yayınlanmış değil. Ancak yayınlanan bu görüntüler güncellemenin hiçte uzakta olmadığının bir göstergesidir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.