Mobil

WhatsApp Web'i parmak izsiz veya yüz tanımasız kullanmayacaksınız!

WhatsApp Web için yeni özellikler yavaş yavaş eklenmeye devam ediyor. Şimdi de WhatsApp Web için parmak izi okuyucusu veya yüz tanıma okuyucusu zorunluluğu geldi.

WhatsApp Web'i parmak izsiz veya yüz tanımasız kullanmayacaksınız!

WhatsApp Web ve Masaüstü biyometrik kimlik doğrulaması alıyor
Milan Nair · 28 Ocak 2021

WhatsApp, Web ve Masaüstü istemcilerine yeni bir güvenlik özelliğini bugün duyurdu. Bu özelliğin adı yeni bir oturumu bir cihaza bağlarken biyometrik kimlik doğrulama olarak isimlendiriliyor. Bu özellik hem Android hem de iOS kullanıcıları için kullanıma sunulacak. Bu gizlilik özelliği sayesinde kullanıcıların yetkisiz olarak WhatsApp Web'e giriş yapmasının önüne geçilecek.

Özelliğin kendisi oldukça basit olacak. Kullanıcının WhatsApp için birincil cihazı ile Web / Masaüstü istemcisi arasında bir güvenlik katmanı sunacak. Oturum açmadan önce WhatsApp, kullanıcının kendisinin olduğundan ve istenmeyen bir kişi olmadığından emin olmak için parmak izi veya yüz kilidi açma gibi biyometrik bir kimlik doğrulaması isteyecektir.

Bu özelliği; Android'de etkinleştirmek için WhatsApp'ı açın. Diğer seçenekler ⇾ Bir Cihaz Bağla'ya gidin. WhatsApp, buradan akıllı telefonunuzun biyometrik kimlik doğrulamasını kurmanız için size rehberlik edecektir.

iPhone'da ise kimlik doğrulamayı ayarlamak için Bir cihaz bağla ⇾ OK seçeneğine tıklayın. Bu işlemden sonra, kullanıcılar WhatsApp'ınızı masaüstü / web istemcisine bağlamayı tamamlamak için ekrandaki QR kodunu tarayabilirsiniz.

WhatsApp, biyometrik bilginin kendisine doğrudan erişemeyecek, yalnızca kullanıcının kimliğini doğrulamak için kullanabilecek. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.