Mobil

Telegram WhatsApp sohbet geçmişini aktarma özelliğine kavuştu

Kullanıcı sayısında patlama yaşayan Telegram yeni özelliklerini kullanıma sunmaya başladı. Telegram WhatsApp sohbet geçmişini aktarma özelliğine kavuştu

Telegram WhatsApp sohbet geçmişini aktarma özelliğine kavuştu

WhatsApp'ın gizlilik politikasını değiştirmesi tüm dünyada olay olmuş ve kullanıcılar alternatif mesajlaşam uygulamalarına yönelmişti. Bu süreçte kullanıcı sayısında büyük bir artış yaşayan Telegram, kullanıcılarının karşısına yeni özellikler ile çıkmaya başladı. Bugün gelen güncelleme ile Telegram WhatsApp sohbet geçmişini aktarma özelliğine kavuştu. Peki, WhatsApp'taki sohbetlerinizi Telegram'a nasıl aktaracaksınız?

Öncelikle Telegram uygulamasını App Store veya Play Store üzerinden güncellemeniz gerekiyor. Güncelleme işleminden sonra aşağıdaki adımları izleyerek WhatsApp'taki sohbetlerinizi şık diye Telegram'a eksiksiz bir şekilde aktarabilirsiniz.

WhatsApp sohbetlerini Telegram'a aktarma

1. Adım: iPhone veya Android telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açın.

2. Adım: WhatsApp uygulamasından Telegram’a taşımak istediğiniz sohbeti açın.

3. Adım: WhatsApp'taki grup veya kişi sohbetinin adına tıklayın. Açılan menüden sohbeti dışarı aktar seçeneğine tıklayın.

4. Adım: Sohbetlerinizi dilerseniz fotoğraf ve videoları dahil ederek aktarabilirsiniz. Bu ekrandan medyasız ya da medyayı dahil et seçeneklerinden dilediğinizi seçin

5. Adım: Bu işlemden sonra karşınıza gelecek olan paylaş menüsünden ise Telegram uygulamasını seçin.

6. Adım: Sohbet geçmişlerinizi aktarmak istediğiniz Telegram sohbetini seçin.

7. Adım: Açılan ekrandan İçe Aktar seçeneğini seçin. 

WhatsApp sohbetlerini Telegram'a aktarma

Yukarıdaki işlemleri uyguladıktan sonra WhatsApp'taki sohbetiniz Telegram'a taşınacak. Ancak bunun için şimdilik toplu bir yol yok. Bu yüzden grup veya kişi sohbetlerinizi tek tek aktarmak zorundasınız. 

Muhtemelen WhatsApp sohbetlerin başka uygulamalara aktarılmasını engellemek için toplu mesaj aktarma özelliğini hiçbir zaman kullanıma sunmayacak.

Yorumlar
Bahadır Ömer Hamamcıoğlu
WhatsApp bilgilerinin telegram a aktarılması hiç hoş değil. WhatsApp buna da mı izin veriyor
Cevapla
Ece
Tartismasiz telegram alanindaki uygulamalar da lider. Goruntulu group, ekran paylasimi ozellikleri gelirse tadindan yenmeyecek
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.