Mobil

WhatsApp yeni özelliği için video yayınladı

Mesajlaşma platformu WhatsApp, yeni özelliğinin nasıl kullanıcağını gösteren video yayınladı. Bu özellik sayesinde mesajlaşma deneyiminiz artacak.


Facebook'un çatısı altında yer alan ve şu sıralar yeni gizlilik politikası ile kullanıcıların tepkisini çeken WhatsApp, bu süreçte yeni özellikleri ile kullanıcılarını tavlamaya çalışıyor. WhatsApp, kısa bir süre önce iOS ve Android kullanıcıları için süreli mesaj gönderme özelliğini kullanıma sunmuştu. Kendi kendine silinen mesaj olarak da bilinen bu özellik için bugün anlatıcı video yayınlandı.

Mesajlarınızı süreli bir şekilde gönderin!

Eğer siz de bu özelliğin adını ilk defa duyuyorsanız, aşağıdaki videodan veya talimatları izleyerek süreli mesaj gönderme özelliğini aktif edebilirsiniz. Bu özelliğin hem iPhone hem de Android telefonlarda çalıştığını belirtelim.

WhatsApp'ta süreli mesajlar özelliğini aktif etmek için sohbet ekranını açın. Kişi ya da grup adına dokunun. Karşınıza açılan ekranda süreli mesajlar özelliği yer alacak bunu aktif edin. Eğer özellik görünmüyorsa App Store veya Play Store'dan uygulamayı güncelleyin.

Süreli mesajları aktif ettiğinizde karşı tarafa bildirim gidecek. Bu mesajlar bir süre sonra her iki taraftanda da siliniyor. Bu yüzden karşı tarafa da bildirim gidiyor.

WhatsApp'ın yeni gizlilik politikası bu ay içerisinde devreye girecek. Kullanıcı kaybetmek istemeyen WhatsApp, yeni özellikleri ile mevcut müşterilerini platformda tutmak istiyor. Telegram, Signal ve BiP gibi platformlara müşteri kaptırmak istemeyen WhatsApp'ın önümüzdeki günlerde daha başka yeni özelliklerini kullanıma sunması bekleniyor.

Yorumlar
Nurettin GÜN
Benim facebook ta profil resmimi kullanmışlar sanki ben paylaşmışım gibi gösterip bir şirket kepçelerinin reklamını yaptılar aynı şekilde iş bankasından emekli bir arkadaşımın profil resmini ve isimini kullanıp bir bayan videosu paylaştılar bayan terbiyesiz hareketler yapıyordu facebook boyle sahteciliğin önüne geçerse ve güvenli olursa süper olurdu ben bu yüzden facebook u ve vassabı kapattım.
Cevapla
yakup
whatsupp daha çok özlellik sunar sejn milletin bilgilerini sıkıntıya sok kaybettiğin müşterileri geri çağırmak için böyle özellikler yap geçti borunun pazarı sür eşeğini niğdeye zira bu tür olayı ilk duyduğumda whattsup firmaya hiç yakıştıramadım bu kadar mı aciz kaldılar üstelik whatsupda reklam çıkmıyacak denmişti halen reklam var gerçi ben whattsup bıraktım telegram kullanıyorum whatsupdan içerik bakıdan daha zengin şiddetle tavsiye ediyorum
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.