Mobil

WhatsApp yeni özelliğini iPhone için yayınladı!

Facebook'un bünyesinde yer alan WhatsApp, yeni özelliğini iPhone sahipleri için bugün kullanıma sundu. Süreli mesajlar özelliği ile artık mesajlarınız otomatik olarak silinecek.

WhatsApp yeni özelliğini iPhone için yayınladı!

Popüler mesajlaşma platformu olan WhatsApp, bugün App Store'da 2.21.10 sürüm güncellemesini yayınladı. Yeni güncelleme diğer güncellemeler gibi sadece hata düzeltmeleri içermiyor. WhatsApp 2.21.10 sürümü ile birlikte iPhone sahiplerine süreli mesajlar adı verilen bir özellik sunuluyor. Bir süredir test edilen bu özellik bakalım özünde bizlere ne vadediyor?

WhatsApp'ın süreli mesajlar özelliği ile bir sohbete başladıktan sonra, o sohbetteki mesajların 7 gün sonrasında otomatik olarak silinmesi sağlanıyor. Bu seçeneği aktif etmek için konuştuğunuz kişinin sohbet bölümünden üst bölümden ismine tıklamanız ve süreli mesajlar özelliğini aktif etmeniz gerekiyor.

Süreli mesajlar özelliği bir kişi tarafından açıldığında karşı tarafa bildirim gidiyor. Bu sayede mesajların her iki taraftan da silineceği bilinmiş oluyor.

Çok kısa bir süre içerisinde Android sahiplerine de sunulmasını beklediğimiz bu güncelleme oldukça faydalı olacak gibi görünüyor. WhatsApp'ın bu özelliğinden sonraki hamlesi, muhtemelen WhatsApp Web üzerine olacak. Son olarak WhatsApp Web'e çok yakında görüntülü ve sesli görüşme özelliğinin ekleneceğini belirtelim.

WhatsApp

Bireysel sohbetlerde, her iki kullanıcı da süreli mesajları etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilir. Grup sohbetlerinde, süreli mesajlar yalnızca grup yöneticileri tarafından etkinleştirilebilir veya devre dışı bırakılabilir.

  • Bir kullanıcı yedi günlük süre içinde WhatsApp’ı açmazsa mesaj kaybolur. Ancak WhatsApp açılana kadar mesajın önizlemesi bildirimlerde görünmeye devam edebilir.
  • Bir mesajı cevapladığınızda, cevaplanan mesaj alıntılanır. Süreli bir mesajı cevapladığınızda, alıntılanan metin yedi gün sonra da sohbette kalmaya devam edebilir.
  • Süreli mesajların devre dışı olduğu bir sohbete iletilen süreli mesajlar, iletildikleri sohbetten kaybolmazlar.
  • Kullanıcılar mesaj kaybolmadan önce yedekleme oluştururlarsa süreli mesaj yedeklemeye dahil edilir. Süreli mesajlar, kullanıcılar yedeklemeyi geri yüklediğinde silinir.
  • Bir süreli mesajı kaybolmadan önce iletebilir veya ekran görüntüsünü alarak kaydedebilir.
  • Süreli mesaj kaybolmadan önce süreli mesajın içeriğini kopyalayıp kaydedebilir.
  • Süreli mesaj kaybolmadan önce kamera ya da başka bir cihaz kullanarak süreli mesajın fotoğrafını çekebilir.

WhatsApp güncellemesi ile gelen yenilikler

  • Süreli mesajlar sizinle. Artık sohbetlerinizi 7 gün sonra kaybolacak şekilde ayarlayabiliyorsunuz.
  • Metin veya emoji’lerle çıkartmalarınızı arayıp bulun veya genel çıkartma kategorilerine göz atın.
  • Yeni duvar kağıtları sohbetlere yepyeni bir görünüm katıyor. Şimdi her sohbet için özel duvar kağıdı veya koyu modda ayrı duvar kağıtları ayarlayabiliyor, yenilenen duvar kağıdı galerisinden ya da varsayılan çizim arka planına uygulanan farklı renkler arasından seçim yapabiliyorsunuz.
Yorumlar
Mdjıfjsd
Şu an android kullanıyorum bende de var süreli mesajlar sadece iosda değil
Cevapla
💎G@kko💎
Vatsaptansa yerli uygulama bipi tavsiye edim
Cevapla
Cemal
Yerli olunca ne oluyor? Daha kaliteli yada daha güvenli mi? Çokta sağlam olmayan bir grup bipi parça pençik eder. Sırf yerli diye bir şey kullanmak, destek olmak anlamında geldiği gibi, rekabet edecek bir şey verildiği için aynı zamanda gelişmez. İyi olan neyse ben onu kullanırım. Sonuçta ikisi de Dünya yerlisinden.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.