Mobil

WhatsApp’ta bunu yaparsanız telefon kilitleniyor!

Geçtiğimiz aylarda iOS cihazlarda ortaya çıkan ve WhatsApp'ı kilitleyen hata şimdi de Android işletim sitemine sahip telefonlara geldi.

WhatsApp’ta bunu yaparsanız telefon kilitleniyor!

iOS cihazlarda WhatsApp'ın çökmesine yol açan kelime hatası uzun süre gündemi meşgul etmiş ve birçok kullanıcının cihazı bu sorundan etkilenmişti. WhatsApp'tan yollanan bir mesaj ile uygulama çökebiliyor hatta akıllı telefon kullanılamaz hale gelebiliyordu. Telefon tamamen açılamaz hale geldiği için üzerinde epey uğraşmak ve kurtarmak gerekiyordu.

Siyah noktaya dokunmayın!

İlginç hata kullanıcının yollayacağı bir mesaj ile aktif olabiliyor. Alıntı bölümü oluşturup (<�…>) bu işaretlerin arasına “Çok ilginç” ve “O kadar komik ki ağlıyorum” emojilerini yerleştirdikten sonra

Bu mesajı eğer siyah noktaya dokunulursa neler olacağını açıklayan bir mesaj ile gönderiyorsunuz. Eğer karşınızdaki kişi siyah noktaya dokunursa WhatsApp uygulamasının ve hatta telefonun da kilitlenmesine yol açıyor. Siyah noktaya dokunulmazsa WhatsApp’ta herhargi bir problem olmuyor.

Şimdilik şaka amaçlı kullanılan bu yöntem iOS'ta olduğu gibi Android telefonların da kilitlenmesine yol açıyor. Daha önce benzeri iOS'ta yaşanan sorun için WhatsApp bir güncelleme yayınlamıştı. Güncelleme sonrasında sorun ortadan kalkmıştı. Benzer bir güncellemenin Android için de verilmesi bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.