Mobil

WhatsApp'ın pabucunu dama attıracak Telegram özelliği geldi!

WhatsApp gizlilik politikası yüzünden kullanıcı patlaması yaşayan Telegram yeni özelliklerini sunmaya devam ediyor. Telegram'ın yeni özelliğini çok seveceksiniz.

WhatsApp'ın pabucunu dama attıracak Telegram özelliği geldi!

WhatsApp'ın yeni gizlilik politikası rakibi Telegram'a yaradı. Kısa süre içerisinde kullanıcı sayısında patlama yaşayan Telegram da bunu güncellemeler ile taçlandırmaya devam ediyor. iOS ve Android için yayınlanan Telegram 7.5.0 güncellemesi uygulamaya bir dizi yenilik ekliyor.

Telegram güncellemesi; otomatik silinen mesajlar özelliğini ve hem Android hem de iOS için widget ve hareketli emoji gibi özellikleri kullanıcılara sunuyor.

Yeni güncellemede, artık belirli bir sohbet için mesajların otomatik olarak silinmesini ayarlama seçeneği yer alıyor. Kullanıcılar 24 saat veya 7 gün arasında seçim yapabilir ve zamanlayıcı ayarlandıktan sonra gönderilen tüm mesajlar herkes için silinir. Beklendiği gibi, gruplar ve kanallar için zamanlayıcıyı yalnızca yöneticiler etkinleştirebilir veya değiştirebilir.

Artık hem Android hem de iOS'ta uygulama için Ana ekran widget'ları ayarlayabilirsiniz. Sunulan iki widget var. Bu widget'lar en son sohbetleri göstermeye ve sadece isimlerin ve profil resimlerinin gösterileceği bir kısayol olarak göstermeye yarıyor.

Telegram

Bağlantı davetleri artık yalnızca sınırlı bir süre, kullanım sayısı veya her ikisi için etkin olacak şekilde yapılandırılabiliyor ve ayrıca kolay paylaşım için taranabilir QR kodlarına dönüştürülebilir.

Ayrıca gruplar, kullanıcı sınırını 200.000'den sınırsıza çıkarabilen Yayın Gruplarına dönüştürülebiliyor. Sohbeti İçe Aktarma özelliği de yeni oldukları veya 1000'den az mesaja sahip oldukları sürece sohbetleri otomatik olarak orijinal tarihlerine göre sıralayacak şekilde iyileştiriliyor.

Bu yeni özellikleri kullanabilmek için App Store veya Play Store'dan uygulamayı güncellemeniz yeterli olacak.

Yorumlar
Ugur
Durum ozeligi eksik bu gelirse whatsaptan vaz gecilir
Cevapla
Bilal
Bendede watsaap gibi olursa iyi olur biz watsabi seviyoruz orada görüntü video durum atma şansımız var izlememiz var bu yüzden telegramin çok çalışması lazım biz watsapdan vazgecemeyiz telegramda bunlar yok sadece yazışma var onunda bip den yapıyoruz zaten ama watsap hepsine destekli olduğu için bu millet bundan vazgeçmez watsapda hepsi bir arada
Cevapla
Melike
Bence telegram whatsapp kadar kullanılmaz, çünkü durum özelliği yok bence durum özelliğini de ekleyin
Cevapla
Muhammed Ali salı
Bide durum özelliği ekleyin kral olun
Cevapla
WhatsApp şerefsizlik yaptı
Telegrama durum özelliği de gelse mükemmel olucak
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.