Mobil

Windows 10, 512MB RAM'e sahip telefonlar için de geliyor

Lumia 520 için de Windows 10 güncellemesi yayınlanacak.


Windows 10'un teknik önizleme sürümü akıllı telefonlar için bu hafta içerisinde dağıtılabilir. Güncellemeden ziyade hangi Lumia telefonların Windows 10'a yükseltileceği merak konusu. Windows Phone ekosisteminin üst düzey akıllı telefonları için sorun yok görünüyor. Peki giriş ve orta düzey telefonlar için güncelleme yol haritası nasıl olacak?

Neyseki bu soru yanıtını buldu. Microsoft'un üst düzey yöneticilerinden Joe Belfiore Twitter hesabından yaptığı açıklamada Lumia 520 gibi 512MB RAM'e sahip telefonlarında Windows 10'a yüsekseltilmesi için çalışmalar sürüyor. Belfiore'ye göre Windows 10 Lumia 520 gibi giriş seviyesi telefonlarda çalışacak ancak, yeni sürümün getirdiği tüm özellikler desteklenmeyebilir.

1423462143_1.jpg

Joe Belfiore ayrıca bir kez daha Windows 10 teknik önizleme sürümünün şubat ayında yayınlanacağının bilgisini verdi. Microsoft'un güncellemeyi başlatması içinse test sürecini tamamlaması bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.