Mobil

Windows 10 işletim sistemli ilk telefonlar görücüye çıktı

Windows 10'lu ilk telefonlar Filipinli üretici Cherry Mobile’dan geldi.

Windows 10 işletim sistemli ilk telefonlar görücüye çıktı

Windows 10 Mobile işletim sistemiyle çalışan ilk telefonlar Tayvan’da devam eden Computex 2015 etkinliğinde tanıtıldı. Windows 10’lu ilk telefonlar Filipinli akıllı telefon ve tablet üreticisi Cherry Mobile’dan geldi.

Alpha Prime 4 ve Alpha Prime 5 olarak adlandırılan telefon LTE bağlantı desteğini beraberinde getirecek. Giriş seviyende konumlandırılan telefonlardan Alpha Prime 4’te 4-inç ekran, 1.2GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 210 işlemci, 5MP arka kamera, 2MP ön kamera, 4GB dahili depolama ve 512MB RAM yer alıyor.

1433413906_cherry-mobile-alpha-prime.jpg

5-inç ekrana sahip Alpha Prime 5’te ise 1.2GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 210, 1GB RAM, 8GB dahili depolama, 1GB RAM, 8MP arka kamera ve 2MP özçekim kamerası yer alıyor.

Cherry Mobile telefonların lansman tarihi ve fiyat bilgisi hakkında bilgi vermedi ancak Windows 10 Mobile’ın sonbahar döneminde tanıtılacak olması telefonların aynı dönemde çıkış yapacağını gösteriyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.