Mobil

Windows 10 Teknik Önizleme sürümü akıllı telefonlar için yayınlandı

Windows 10'un akıllı telefonlar için beklenen güncellemesi yayınladı.

Windows 10 Teknik Önizleme sürümü akıllı telefonlar için yayınlandı

Mobil cihazlar için Windows 10'un Teknik Önizleme sürümünü şubat ayı içerisinde dağıtacağının bilgisini veren Microsoft, bugün itibariyle Lumia 630, Lumia 635, Lumia 636, Lumia 638, Lumia 730 ve Lumia 830 için mobil işletim sisteminin erken sürümünü indirilebilir hale getirdi.

Kullanıcıların Windows 10 Teknik Önizleme sürümünü yükleyebilmeleri için en az 8GB depolama alanı (8GB boş alan değil) sahip bir akıllı telefon kullanması gerekiyor.

Güncelleme için öncelikle Windows Insider programına dahil olmanız gerekiyor. Güncellemeyi indirebilmeniz için sonraki aşamada Windows Insider uygulamasını temin etmeniz gerekiyor. 

Windows 10'un mobil cihazlar için yayınlanan teknik önizleme sürümünde şu an için birçok hatanın yer aldığını belirtmekte yarar var. Redmond merkezli yazılım devi süreç içinde birçok hatayı çözüme kavuşturacaktır.

Windows 10'un mevcut sürümünde daha hızlı çalışan bir Eylem merkezi, başlat ekranda tam boy arka plan görüntüsü, daha gelişmiş bir fotoğraf uygulaması ve yetenekleri artırılan Cortona sesli asistan uygulaması bulunuyor. Cortona daha önceki sürümde olduğu gibi sadece Amerika ile sınırlı kalacak ve İngilizce destekli olacak. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.