Mobil

Windows Media Player'e veda edin!

Microsoft Windows Media Player için neler düşünüyor? Windows Media Player kaldırılacak mı?

Windows Media Player ölüyor

Ortaya çıkan bir görüntü Microsoft'un popüler video oynatma yazılımı Windows Media Player'ı sonlandırmaya çalıştığı şeklinde yorumlandı. 

Reddit'te yayınlanan bir ekran görüntüsü, Microsoft'un Windows Media Player'ı açan kullanıcılara, Movies & TV uygulamasının özelliklerini vurgulamak için açılır pencereler gösterdiğini ortaya koyuyor. Muhtemelen yazılım devi, Media Player’ı sonlandıracağı için kullanıcılarının dikkatini bu uygulamaya çekiyor.

Windows Media Player'e veda edin! - Resim : 1

"Yeni Windows 10 Video Player’de Açılsın mı?" uyarısı veren pencerede, destek gibi özellikleri vurgulamadan önce, açılır pencerede MKV ve 4K dosyaları için dizüstü bilgisayarlarda daha uzun pil ömrü, mini görünüm desteği ve 360 video desteği olduğu okunuyor.

Movies & TV uygulaması Windows Media Player için oldukça iyi bir alternatif olsa da, yine de bir sürü iyileştirme yapılması gerekiyor. Öte yandan, Windows Media Player'ın sonlandırması durumunda, VLC video oynatıcısı gibi birçok farklı alternatifin bulunduğunu hatırlatmak isteriz.

Windows Media Player son yıllarda çok fazla gelişme sağlamasa da, hâlâ iyi çalışıyor ve birçok kullanıcının birinci tercihi oluyor.

Yorumlar
Günaydın
Windows medya player mı kaldı arkadaşlar, çoktan tarih oldu...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.