Mobil

Galaxy S9'un ekranı iPhone X'dan daha iyi!

Mobil cihazların ekranlarını değerlendiren DisplayMate, Galaxy S9'un ekranının iPhone X'dan daha iyi olduğunu açıkladı. Peki, Galaxy S9'un ekranının DisplayMate derecelendirmesi kaç?

En iyi ekran hangi telefonda?

Samsung, geçtiğimiz Pazar günü MWC 2018 etkinliğinde yeni amiral gemisi modelleri olan Galaxy S9 ve Galaxy S9+'ı tanıtmıştı. Ekran teknolojisi olarak Galaxy S8'in üzerine koymadığı düşünülen Samsung, bu düşünceyi DisplayMate'in detaylı incelemesi ile çürütmüş oldu.

Geçtiğimiz yılın en iyi mobil ekranı unvanını iPhone X'a veren DisplayMate, bu unvanı iPhone X'dan alarak Galaxy S9'a verdi. Galaxy S9, DisplayMate'in değerlendirmesinden A+ notunu alarak, OLED panel teknolojisinde ne kadar ilerlendiğini gözler önüner serdi.

DisplayMate, Galaxy S9 ile ilgili; "Galaxy S9'un ekranı Galaxy S8'e benzer bir yapıda gibi görünse de ciddi bir şekilde ekran performansında iyileştirmeler yapılmış. OLED paneli daha iyi rafine eden Samsung, daha oturaklı bir teknolojiye yer vermiş. Özellikle ekran kalibrasyonu Galaxy S9'da muazzam görünüyor. Laboratuvar ortamında yaptığımız testler sonucunda Galaxy S9'un ekranına A+ notunu verdik." açıklamasında bulundu.

DisplayMate'in detaylı incelemesine buradan ulaşabilirsiniz.

Galaxy S9'un ekranı iPhone X'dan daha iyi! - Resim : 1

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.