Mobil

Windows Phone 8 Türkiye'de Yandex'li

Windows Phone 8 işletim sisteminin ülkemizdeki resmi arama motoru Yandex oldu.

Windows Phone 8 Türkiye'de Yandex'li

Türkçe hizmetlerle de ilgi gören Rusya'nın lider arama motoru Yandex, yeni Lumia modellerinde de resmi arama motoru olarak yer alıyordu.

Aslında normalde Microsoft, Bing arama motorunu resmi olarak kullanıyor. Ancak ülkemizdeki cihazlarda Yandex'e yer verilmesi oldukça ilginç. Bu konuya Microsoft Rusya başkanı açıklık getirdi.

1353793757_lumia920.jpeg

Nikolay Pryanishnikov'un söylediğine göre Windows Phone 8 için Rusya'da da resmi arama motoru Yandex olarak belirlenmiş ve bu durum sadece Lumia modellerine özel olmamış. Ayrıca Pryanishnikov, Microsoft ile aralarındaki işbirliği neticesinde, Bing'in popüler olma planlarının olmadığı bölgelerde WP8 modellerinde Yandex arama motoruna yer verileceğini söyledi.

Yandex, ilk olarak Rusya, ardından Türkiye'deki WP8 cihazlarında resmi arama motoru haline geldi. Arama motoru, daha sonra Ermenistan, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Kazakistan, Kırgızistan, Moldova, Rusya, Tacikistan, Özbekistan, Türkmenistan ve Ukrayna ülkelerine açılacak.

Yorumlar
Misafir
yandex kullanmak zorunda degilsiniz, ayarlardan tekrar binge donulebiliyor ama sadece yandex - bing arasinda gecis yapabiliyorsunuz
Cevapla
coco
al bendende o kadar...
Cevapla
kaldırılmıyo meret ama google alışınca yandex garip geliyo ama alışıcaz gibi
Cevapla
etolife
yandexinize tükurim la. hayattan bezdirdi beni ya nefret ediyorum.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.