Mobil

Windows Phone 8'i bu firmalar üretecek!

Microsoft'un mobil işletim sistemi Windows Phone 8'li akıllı telefonları bu firmalar üretecek!

Windows Phone 8'i bu firmalar üretecek!

Microsoft'un mobil ayağını yürüten, son zamanlarda iOS ve Android'den sonra gelen en iyi mobil işletim sistemi olarak tanıtılan Windows Phone işletim sisteminin donanım üreticileri Microsoft tarafından açıklandı.

Microsoft'un geçtiğimiz saatlerde yaptığı etkinlikle Windows Phone işletim sisteminin yeni sürümünü tanıtmıştı. Yapılan tanıtımda açıklamalar sadece yeni Windows Phone üzerine olmadı. Aynı zamanda Windows Phone 8'li telefonların kimler tarafından üretileceği de açıklandı.

1340266667_380623567.png
Microsoft dünyanın en iyi çipset üreticilerinden olan Qualcomm'u yeni Windows Phone 8'li telefonları için üreticisi olarak seçerken, ortaya çıkarılacak olan telefonlarda Snapdragon S4 işlemcisi, yani Qualcomm'un en iyi işlemci serilerinden birisi kullanılacak. İşlemci S4 iken, GPU'yu merak edenler için, yeni nesil Windows Phone'lu telefonlarda Adreno 320 kullanılacak. 

Donanım üreticileri listesinin ilk başında, olması gerektiği gibi yine Nokia yer alıyor. Diğer markalara göz gezdirecek olursak, Nokia'nın hemen yanında son zamanlarda ürettiği akıllı telefonlarla tüm dünyada tanınan ve milyonlarca kişi tarafından kullanılan Huawei yer alıyor. Hemen yanında ürettiği son akıllı telefonu Galaxy S3 ile şuanda dünyanın en iyi telefonunu üreten firma olarak ön plana çıkıyor.Bir diğer firma ise Samsung ile kalite ve ürettiği teleofnlar bakımından sürekli karşılaştırılan ve gerçekten karşılaşıtırılmaya değen HTC yer alıyor. Özellikle son amiral gemisi HTC One X gerçekten muazzam bir mimariye sahip. Microsoft bu akıllı hamlesiyle kendisine Windows Phone için dünyanın en iyi donanım üreticilerini seçmiş görünüyor.

1340266154_windows-phone-8-hardware1340261999.jpg

Ufak bir noktaya değinecek olursak, Windows Phone'lu telefon pazarı içinde en iyi rakamlara beklenildiği gibi Nokia ulaşırken, onu hemen takip eden firma ise HTC oldu.

Windows Phone 8
, 180 ülkede, 50 dil desteği ile çok yakında tüm dünyada birbirinden güzel telefonlarla karşımıza çıkacak!

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.