Mobil

Windows Phone 8'in listesi internete sızdırıldı!

Piyasaya sürülecek ilk Windows Phone 8'li cep telefonları bu listede.


Daha önce Microsoft, bu sene sonbaharda çıkaracağı mobil işletim sistemi Windows Phone 8 için ilk donanım ortaklarının Nokia, Samsung, HTC ve Huawei olacağını duyurmuştu. Çin web sitesi WPDang'ın ele geçirdiği bir listeye göre, Nokia firması, Windows Phone 8 işletim sistemine sahip en az üç akıllı telefonun çıkarıyor.

Bu bilgilere göre cihazlardan birinin adı, daha önce de ortaya çıktığı gibi Phi, ikincisi Fluid ve üçüncüsü ise çok ilginç bir isim Dogphone (köpek telefonu). Muhtemelen bu isimler Lumia serisinden çıkacak gerçek modellerin adını saklamak için oluşturulmuş kod isimler olarak oluşturuldu.

1342179463_201207120020177578.jpg

Sızdırılan listedeki bir başka isim ise Nokia P4301. Bazıları bu modelin PureView tabanlı bir Windows telefonu olabileceğini söylüyor. Listedeki diğer bir isim ise Samsung SGH-1687. Sızdırılan listede ilginç bir isim daha bulunuyordu oda Juggernaut adlı bir firmanın Alpha isimli telefonu. Bu isim hakkında hiç bir bilgi verilmemiş ancak hem şirket, hem de telefon adının şifre olabilme ihtimalide yüksek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.