Xiaomi 12 kamera performansıyla çığır açacak!

Xiaomi yeni amiral gemisi serisi Xiaomi 12 için kolları sıvamış durumda. Şirket yeni cihazlarında kamera performansını artıracak. İşte detaylar.

Xiaomi 12 kamera performansıyla çığır açacak!

Qualcomm'un bu ayın sonuna kadar Snapdragon 898 amiral gemisi yongasını duyurması bekleniyor. Raporlar, Xiaomi'nin bir sonraki amiral gemisinin, yani SD898 tarafından desteklenen Xiaomi 12'nin Aralık ayında resmiyet kazanabileceğini gösteriyor.

Raporlara göre ayrıca Xiaomi 12 Pro ve Xiaomi 12 Ultra gibi diğer modeller de gelebilir. Yeni bilgiler, Ultra modelinin Leica tarafından tasarlanmış kameralarla donatılabileceğini ortaya koydu.

Xiaomi 12 kamera performansıyla çığır açacak!

2019'dan beri Huawei, Leica tarafından tasarlanmış kameralara sahip amiral gemisi telefonlarını piyasaya sürüyor. Huawei ve Leica arasındaki işbirliği, bu yıl Huawei P50 serisinin piyasaya sürülmesiyle sona erdi. Mayıs ayında, bir kaynak Leica'nın markası için yeni bir üretici aradığını iddia etmişti. Ayrıca markanın Honor, Xiaomi veya Sharp ile ortaklık kurabileceğini de iddia etti. Digital Chat Station tarafından yeni bir sızıntı, Leica ve Xiaomi'nin yaklaşmakta olan Xiaomi 12 serisi için bir anlaşma yapmış olabileceğini gösteriyor. Çinli kaynak kısa süre önce Leica markasını ikincil ekranında gösteren Xiaomi Mi 11 Ultra'nın bir görüntüsünü paylaştı. Bu, Xiaomi 12 Ultra'nın Leica için optimize edilmiş kameralara sahip olabileceğini gösteriyor.

Şu anda, 2022'nin başlarında piyasaya çıkması beklenen Xiaomi 12 Ultra ile ilgili yalnızca birkaç ayrıntı mevcut. Aynı bilgi sahibi daha önce telefonun üç adet 50 megapiksel kameraya sahip olacağını iddia etmişti. Bunlardan biri 5x optik zoom destekli 1/1.5 inç periskop zoom lens olabilir. Xiaomi 12 Ultra'nın ayrıca ultrasonik bir ekran içi parmak izi tarayıcıya sahip olması bekleniyor. Tasarım açısından Xiaomi 11 Ultra'dan çok farklı olmayabilir.