Mobil

Xiaomi 12 üçlüsü mükemmel A+ notu kaptı! Beklentiler yüksek

Xiaomi 12 üçlüsü ekranlarıyla teste tabi tutuldu. Cihazlar testler sonucunda A+ notu kaptı. İşte 12 serisinin özellikleri ve detayları.

Xiaomi 12 üçlüsü mükemmel A+ notu kaptı! Beklentiler yüksek

DisplayMate, Xiaomi 12 serisi ekranların test edilmesinden elde ettiği bulguları yayınladı. Verilere göre her üç telefon da A+ notunu kaptı. Bu da cihazlar hakkında beklentileri fazlasıyla yükseltti.

12 ve 12 Pro, "görsel olarak mükemmelden ayırt edilemez" olarak derecelendirilen bir puan aldı. 12X de hiç azımsanmayacak bir performans gösterdi.

Xiaomi 12 üçlüsü mükemmel A+ notu kaptı! Beklentiler yüksek

xiaomi 12

Her telefon farklı alanlarda güçlü yanlarını gösterdi. Xiaomi 12 Pro, daha yüksek çözünürlüklü 1.440 x 3.200 piksel ekrana sahip. Cihaz sunduğu performansla aynı zamanda ortalama görüntü seviyesini de ortaya koydu. Yani ekranın ne kadarının beyaz göründüğü ve en parlak görüntü kalitesi de sergilendi.

Xiaomi, ekranı fabrikada kalibre ediyor, böylece 12 serisi mükemmel renk ve kontrast doğruluğu sunuyor. Doğru moda ayarlandığında, ekranlar mükemmel sRGB ve DCI-P3 kapsamı sunuyor. Yani Canlı ve Doygun modlar %100'ün üzerine çıkabiliyor.

Unutulmaması gereken bir nokta, hem Xiaomi 12 hem de 12X ekranlarının 68 milyar renk oluşturabilmesi. Başka bir deyişle, 12 bit panellere sahip olmalarıyla öne çıkıyorlar. Aslında bunlar, söyleyebileceğimiz kadarıyla akıllı telefonlardaki ilk 12 bitlik paneller. 12 bit rengin tüm avantajlarından yararlanmak için Dolby Vision ile kodlanmış görüntülere ihtiyacınız olacak. Telefonların Dolby Vision sertifikasıyla gelmesi iyi bir şey. 12 Pro'nun 1 milyar renk sunan 10 bitlik bir panele sahip olduğunu unutmamak gerek.

Yorumlar
Poyraz
Çıksında alak
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.