Güncel

Dünya devi NFT ve metaverse'e geliyor! Yatırımcılar bu haberi bekliyordu!

Dünya çapında bir kredi kartı ve turizm şirketi olan American Express, ticari marka başvurularıyla NFT'lere ve metaverse'e giriyor!

Dünya devi NFT ve metaverse'e geliyor! Yatırımcılar bu haberi bekliyordu!

Son haftalarda ve aylarda, sanal gerçeklik olarak da bilinen metaverse, kredi kartı hizmeti şirketi American Express'e en son katılan şirketlerin artan sayıda dikkatini çekmeye devam etti.

Dünyaca ünlü marka, başvurularıyla NFT'lere ve metaverse'e giriyor!

American Express, özellikle ''AMEX, SHOP SMALL ve ÜYELİK ÖDÜLLERİ'' dahil olmak üzere şirketin adını, logosunu ve sloganlarını kaydetmek için 7 yeni ticari marka başvurusunda bulundu ve bu, ödeme kartı hizmetlerinde uzmanlaşmış çok uluslu şirketin metaverse'de genişlemeyi ve markalı teklifler vermeyi planladığını gösteriyor.

Lisanslı metaverse ticari marka avukatı Michael Kondoudis, haberi 15 Mart Salı günü Twitter aracılığıyla duyurdu ve başvuruların 9 Mart'ta NFT destekli multimedya, kripto para birimi hizmetleri, sanal bankacılık ve borsa sunma planları ile ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine sunulduğunu açıkladı.

Bay Kondoudis bir basın açıklamasında şunları söyledi; ''American Express, önde gelen bir finansal markadır ve markaya verilen değer önemlidir. American Express, Metaverse'in potansiyelini görüyor ve kendisine hakim olacak sanal ekonomi için ticari markalarını ve markasını hazırlıyor.”

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.