Xiaomi 12S Ultra küresel sürüm geliyor!

Çinli teknoloji devi Xiaomi sadece Çin pazarına özel sunduğu cihazını şimdi global piyasalara sunmayı hedefliyor. İşte tüm detaylar.

Xiaomi 12S Ultra küresel sürüm geliyor!

Geçen ay, merakla beklenen Xiaomi 12S Ultra Çin'de tanıtılmıştı. Cihaz, 12S serisi yeni amiral gemisi akıllı telefonların bir parçasıydı, ancak sadece Çin bölgesine özel olarak piyasaya sürülmüştü. Şimdi görünüşe göre bu durum değişiyor. Söz konusu cihaz global sürümü ile geliyor.

Şirketin yakında bu modeli küresel pazarda piyasaya sürmesi bekleniyor. Cihaz ile ilgili detaylar güvenilir bir kaynak olan Mukul Sharma'dan geldiği için bilgiler neredeyse kesin diyebiliriz.

Bir tweet'te Sharma, Çinli teknoloji devinin Xiaomi 12S Ultra'yı küresel pazarda piyasaya sürmeyi planlamış olabileceğini belirtti. Hatırlatmak gerekirse söz konusu model, 2022 yılının Temmuz ayının başlarında Çin'de duyurulmuştu. Ancak bu model yalnızca şirketin iç pazarına özeldi. 

Xiaomi 12S Ultra küresel sürüm geliyor!

Her ne kadar kaynak güvenilir olsa da şirket henüz haberi onaylamadığı için net bir şey demek zor. Şu an itibariyle, cihaz için Global Model Numarası da gelmiş değil. Bu nedenle net bir şey demek için erken olabilir. Xiaomi 13 serisi lansmanına da çok az kaldı. Akıllı telefonun kendisinden bahsetmişken özelliklerine de değinelim. Markanın en son amiral gemisi modeli Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 işletim sistemine sahip. Ön taraf, 2K çözünürlüğe ve 120Hz yenileme hızına sahip 6.73 inç LTPO 2.0 AMOLED ekran ile geliyor. Arkada, Leica Summicron lens sistemini de destekleyen 50 megapiksel üçlü kamera kurulumu bulunuyor.