Xiaomi 14 serisinin kamera yetenekleri göz dolduruyor

Çinli teknoloji devi Xiaomi tarafından geliştirilen Xiaomi 14 serisi özellikle kamera yetenekleriyle ön plana çıkacak.

Xiaomi 14 serisinin kamera yetenekleri göz dolduruyor

Vivo ile kamera tarafında rekabet halinde olan Xiaomi'den yeni bir hamle geldi. Duyumcuların son raporlarına göre, akıllı telefon devi Xiaomi, yeni nesil amiral gemisi cihazlarında 1 inçlik ana kamera sensörünü kullanmayı sürdürecek. Ancak merakla beklenen 1.33 inçlik sensör - ki burada 1/1.33 inç ile karıştırılmaması gerektiğini belirtelim - halihazırda araştırma ve geliştirme sürecinde bulunuyor.

Yenilikçi bir algoritma ile donatılmış 35mm ana kamerası olan Nubia'nın, Digital Chat Station duyumlarına göre, 1 inçlik sensörün bazı özelliklerini geride bırakabilecek kapasitede olduğu belirtiliyor. Bu durum, Nubia'nın yaklaşan amiral gemisi akıllı telefonunun piyasada ciddi bir rakip olabileceği şeklinde yorumlanabilir.

Xiaomi 14 serisinin kamera yetenekleri göz dolduruyor

Sony IMX989 1 inçlik sensör, ilk kez 2022 yılı sonlarında Xiaomi 12S Ultra modelinde görücüye çıktı ve akıllı telefon teknolojisinde önemli bir dönüm noktası oldu. 2023 boyunca 1 inçlik sensör, geniş çapta kabul gördü ve Xiaomi'nin Xiaomi 13 Pro ve Xiaomi 13 Ultra modellerinin yanı sıra, OPPO Find X6 Pro ve vivo X90 Pro+ gibi diğer markaların cihazlarında da kullanıldı. Aslında, Xiaomi, 1 inçlik ana kamera sensörüne sahip en fazla modeli sunan şirket oldu. Xiaomi'nin yanı sıra Sony ve Sharp da cihazlarına 1 inçlik sensör entegre etti.

Xiaomi'nin ürün piyasaya sürme planlarına bakıldığında, şirketin her yılın ikinci yarısında "S" ekli yeni modelleri piyasaya sürme geleneğini değiştireceği görülüyor. Tahminlere göre, Xiaomi'nin gelecek amiral gemisi serisi Xiaomi 14 olabilir ve Xiaomi 14, Xiaomi 14 Pro ve Xiaomi 14 Ultra isimli üç model içerebilir. Bu cihazların her birinin ayrı etkinliklerde tanıtılması bekleniyor.