Xiaomi 14 Ultra modeli gelmeden 15 Ultra modeline ilişkin bilgiler geldi

Xiaomi’nin en popüler cihaz serilerinden biri olan Ultra modelleri o kadar popüler hale geldi ki daha şimdiden 2 sene sonrasında çıkacak telefonlara ilişkin bilgiler gelmeye başladı.

Xiaomi 14 Ultra modeli gelmeden 15 Ultra modeline ilişkin bilgiler geldi

Xiaomi'nin amiral gemisi modelleri Xiaomi 13, 13 Pro ve 13 Ultra, en üst seviye telefonlarla rekabet etmeye hazırlanan etkileyici kameralarla donatıldı. Xiaomi 13 Ultra modeli, özellikle dörtlü bir Leica ayarlı kamera kurulumuna sahip 1 inç 50MP Summicron lensi ile dikkat çekiyor. Akıllı telefon kameralarıyla ilgili konulara hakim olan biri, bu telefon kameralarının en iyisi olduğunu iddia edebilir; ancak, sürekli gelişim fırsatları her zaman vardır. Bu durumda, bir sonraki nesil Xiaomi 14 Ultra modeli, bir önceki modelde olduğu gibi 1 inç ana sensör kullanmak durumunda kalacak gibi görünüyor.

Öte yandan, Xiaomi 15 Ultra'nın daha büyük bir sensör ile birlikte gelebileceği söylenebilir. Xiaomi 14 Ultra, Çinli şirketin bir sonraki amiral gemisi olarak planlandı ve bu yılki model gibi, yeni telefonun da etkileyici kamera donanımı alması bekleniyor. Ancak duyumcu Digital Chat Station'ın en son Weibo paylaşımında belirttiği üzere, telefonun 1 inçlik bir kamera sensörü kullanmaya devam etmesi gerekecek. DCS, 1.33 inç boyutundaki M43 sensörünün telefonlar için hala çok büyük olduğunu ve yakın bir sürede bir telefonda görünmeyi beklememiz gerektiğini ifade ediyor.

Xiaomi 14 Ultra modeli gelmeden 15 Ultra modeline ilişkin bilgiler geldi

Duyumcu, Xiaomi 15 Ultra'nın sensör boyutunda büyük iyileştirmeler getireceğini öne sürüyor. Her ne kadar bu bilgiler erken duyumlar olsa da, DCS'nin geçmişteki güvenilirliği, bu iddiaların bir miktar geçerlilik taşıdığını düşündürüyor.

Xiaomi 13 Ultra'nın kamera yeteneklerine kısaca değinmek gerekirse; cihaz, arka tarafta 1 inçlik 50MP Sony IMX989 ana kamera sensörüne sahip Leica Vario-Summicron lensi kullanıyor ve değişken diyafram desteği (f/1.9 ile f/4.0 arası) sunuyor. Ayrıca akıllı telefon, 122 derecelik görüş alanına sahip 50MP Sony IMX858 f/1.8 ultra geniş sensör ve çift 50MP Sony IMX858 telefoto lensiyle geliyor.