Mobil

Xiaomi 200 MP sensörlü telefonunu duyurdu!

Xiaomi yepyeni akıllı cihazının bombasını patlattı. 200 MP sensörlü telefonla sektöre hakim olacak Çinli teknoloji devi ile ilgili detaylar.

Xiaomi 200 MP sensörlü telefonunu duyurdu!

Motorola, 200MP kameralı bir telefon üzerinde çalışan tek şirket değil. Digital Chat Station, Xiaomi'nin 200MP sensörlü, Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setli, 120Hz ekranlı ve 5.000mAh pilli bir telefonun yolda olduğunu bildiriyor.

Xiaomi 200 MP sensörlü telefonunu duyurdu!

Xiaomi 200 MP sensörlü telefonunu duyurdu! - Resim : 1

Sızıntı yapan kişi Xiaomi'nin böyle bir telefon üzerinde çalıştığını, bu cihazın özellikle de Redmi K50S Pro olduğunu düşünüyor. Bunun yerine Xiaomi 12T Pro da yolda olabilir. Aslına bakılırsa unlar aynı cihazlar olabilir, sadece farklı bölgelerde farklı isimlere sahip olabilirler.

Sensör ise Samsung'dan ISOCELL HP1 veya ISOCELL HP3 olarak karşımıza çıkacak. Her ikisi de 200MP çözünürlüğe sahip, ancak fark optik formatta ve piksel boyutunda olacak. Sırasıyla 1/1.22” ve 0.64µm ve 1/1.4” ve 0.56µm bekleniyor. Motorola daha büyük HP1'i kullanıyor ve bugün erken saatlerde, sensörün 4'ü 1 arada piksel gruplama etkinken neler yapabileceğini gösteren bir kamera örneği yayınladı. Xiaomi'nin hangi sensörü seçeceği henüz belli değil. Premium 8+ Gen 1 yonga seti göz önüne alındığında, elbette HP1 ile gitmek daha mantıklı olacaktır. Daha fazla belirsizlik mevcut. Mesela  Leica bu cihazda da karşımıza çıkacak mı çıkmayacak mı? Öğrenmek için daha fazla sızıntı beklememiz gerekecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.