Mobil

Xiaomi 2021'de satış rekorları kırdı!

Xiaomi 2021 yılında ciddi satış rekorları elde etti. Şirket bir önceki yıla göre %33,5 artışla 328 milyar CNY gelir kaydetti. İşte detaylar.

Xiaomi 2021'de satış rekorları kırdı!

Xiaomi, önceki takvim yılı için mali sonuçlarını yayınladı ve rakamlar olağanüstü görünüyor. Pekin merkezli şirket, bir önceki yıla göre %33,5 artışla 328 milyar CNY gelir kaydederken, net kar ise 2020'ye kıyasla %69,5'lik büyük bir artışla 22 milyar CNY olmuş.

Xiaomi 2021'de satış rekorları kırdı!

xiaomi

Akıllı telefon segmenti etkileyici bir performans göstermiş. 2020'den %30 daha fazla olan 190,3 milyon cihaz dünya çapında satışa sunuldu. Bunların 24 milyonu premium segmentteydi ve bu da bir önceki yıla göre %160'lık bir iyileşme anlamına geliyor. Akıllı telefon satışlarının toplam geliri 208,9 milyar CNY oldu. Mutlak sayı, %37,2'lik bir büyümeyi ortaya koyuyor, ancak gerçekte, telefon başına ortalama 1.097 CNY karşımıza çıkıyor. 

Xiaomi, küresel varlığını genişletmeye devam ediyor. Mali rapor, toplam gelirin neredeyse yarısının denizaşırı pazarlardan geldiğini ortaya koydu. 163.6 milyar CNY, 2020'ye göre parasal değerde %33.7'lik bir artış söz konusu. Çinli teknoloji devi son yıllarda kendini fazlasıyla geliştirdi, bu sebeple satışların da ciddi anlamda artması normal denebilir. Şirket, kendi kitlesini oluşturmakla kalmayıp en önde gelen teknoloji şirketlerini geçecek hamleler yaptı. Xiaomi'nin şu anda hedefi mevcut kitlesini korumak ve üzerine daha fazla kullanıcı eklemek. Şirket bu satışların 2022'de daha da önüne geçmeyi hedefliyor.

Yorumlar
Yusuf Abdullah
Ben üzün zamandır şayomi kullanıyorum daha doğrusu 2018 den bu yana. Öncesinde ben de Çinli şirketin üretimini değerli bulmadım. Sonra bir arkadaşın elindeki telefon elime geçti baktım Samsung cihazlardan hiç geri de kalmıyor. 2018 de daha Türkiye genilnde nadiren bulunan bitane cihazı yurt dışından getirttim. 4 yıl güzel güzel kullandım. Ve bu sefer de bir daha en iyisini aldım. 3 aydır kullanıyorum, iPhone' dan daha iyi daha verimli performans düzeyinde. Premium cihaz. Millet ne yapıyor, tutarı 2000₺ bişey satın alıyor, ondan sonra amiral gemi telefon donanım performansını bekliyor. Tabi beğenmez sin
Cevapla
RIFKI BABA
Siz daha yeni telefonlarınıza güncellemeyi kesin, çok beklersiniz satış rekorlarını. Benim gibi 3 5 tane çıkarsa sizin telefonunuzu kullanmayacak olan bırakın satış rekorlarını, çok ararsınız piyasaya ilk girdiğiniz satışlarınızı.
Cevapla
Yusuf Abdullah
İşte bu kadar milleti Boşuna etrafina topluyor zannetme, üretim ürünleri harika.. Bir sen beğenemedin diye müşteri kaybetmez büyük şirket. iPhone'u geri de bıraktı, benim iPhone'u benim bilader kullanıyor şuan, ben de mi aldım. 10 numara ⭐⭐⭐⭐⭐ telefon cihazı üretiyor şayomi.
Gürhan
Medya olarak bu kadar desteğinizi hak etmiyorlar, ürünlerinin arkasında durmuyorlar. Daha yakınlık sensör sorunu yaşayan ve zorla kabul eden ve hala aynı hatada devam eden bir marka. Bu kadar ilgi fazla
Cevapla
Fatih
Benim aldığım telefon icin yakınlık sensörü sorunu var dediler sorun felan yoktu, galiba nadir olarak sürüm hatası temiz rom ile düzelir
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.