Mobil

Xiaomi abarttı! Kameradan kalp hızı ölçecekler!

Birçok farklı konuda çalışma yapan Xiaomi, kameradan kalp hızı ölçmeyi sağlayabilen bir formül buldu! İşte detaylar!

Xiaomi abarttı! Kameradan kalp hızı ölçecekler!

Akıllı telefon dünyasının önemli aktörlerinden birisi haline gelen Xiaomi, bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Bilindiği üzere Çin merkezli teknoloji devi geçtiğimiz yıl Mi Health uygulamasını tanıtmıştı. Bu uygulamanın geliştirilmesindeki temel amaç ise Xiaomi cihazlarının kalp atış hızı, adım sayma, sağlık puanları gibi sağlık ile ilgili toplamış olduğu tüm verileri tek bir merkez etrafında birleştirmekti. Önemli kaynakların iddialarına göre ise şimdi hedef çok daha büyük.

Xiaomi abarttı! Kameradan kalp hızı ölçecekler!

Buna göre uygulamanın yeni sürümü önemli bir özelliğe gebe. Bu özellik sayesinde Xiaomi telefonların kamerası dışında hiçbir ek sensör veya donanım olmadan kalp atış hızı ölçülebilecek. Özelliğin kullanımı da oldukça basit. Tek yapmanız gereken işaret parmağınızı kameranın merceğine yerleştirmeniz ve ilerleme çubuğu %100 olana kadar beklemeniz olacak. Tabii lekeli fotoğraflar çekmek istemiyorsanız tüm bu işlemlerin ardından kameranızı temizlemenizde fayda olacaktır.

Daha sonrasında ise hangi durumda olduğunuzu seçmeniz gerekecek. Bu kısımda genel durum, dinlenme ve egzersiz sonrası olmak üzere üç seçenek var. Son adımı da tamamladığınız zaman kalp atış hızınızın yavaş mı normal mi yoksa hızlı mı olduğunu ortaya koyar bir test raporu karşınıza çıkacaktır. Süreç içerisinde toplanan tüm veriler uygulamanın kontrol panelinde gösterilerek kullanıcıların kalp atış hızlarını kolayca takip etmelerine olanak tanıyacak. Yalnız şunu belirtmekte fayda var ki maalesef uygulama henüz Google Play mağazasında mevcut değil ve bu yüzden onu ancak APK ile indirerek kullanabilirsiniz.

Yorumlar
💠Gakk@💠
Şayomi bu teknolojiler ile ancak kendini kandırır
Cevapla
Ömür Temürboğa
Xiaomi
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.