Mobil

Xiaomi, ABD topraklarına ulaştı, ama bir sorun var!

Her yıl global pazarda adından daha fazla söz ettiren Xiaomi Amerika'da satışa sunuldu ama...

Xiaomi, ABD topraklarına ulaştı, ama bir sorun var!

Xiaomi, Google Android Sorumlu Başkan Yardımcısı Hugo Barra'yı bünyesine kattıktan sonra çok daha iddialı işler ortaya koymaya başladı. Özellikle kendi geliştirdiği MIUI arayüzünü oldukça iyi bir noktaya taşıyan Hugo Barra ve ekibi, orta segmenti domine eden ürünlerini bir bir satışa sunmaya başladılar ve Xiaomi bugüne kadar olmadığı kadar büyük başarılar elde etti.

Xiaomi'nin Amerika'ya gelmesi ise beklenen bir durumdu ve Amerika'nın en büyük GSM Opertörlerindan birisi olan US Mobile Xiaomi'nin telefonlarını satışa sundu. 

Bu nasıl bir satış stratejisi?

Xiaomi Redmi 2, Mi 3Mi 4 ve Meizu Note 2'nin satışa başlaması ise traji komik bir durum oluşmasını sağladı. Zira bu telefolar eski model ürünler ve bu telefonların Amerika'da bulunan geniş bant ağlara desteği yok

1454409734_xiaomi-redmi-note-2-1.jpg

Satışa  suulan telefonların içinde Çin'e özel uygulamaların ön yüklü olarak gelmesi ise bunun sanki bunun bir sabotaj gibi algılanmasına sebep oluyor. Amerikallar kendilerine özel uygulamaları ve telefonları tercih ederken Xiaomi'nin böyle bir stratejik hatayı yapmasını anlamak oldukça zor.

Bakalım US Mobile ve Xiaomi bu noktada nasıl bir aksiyon alacaklar. Böyle bir satış stratejisi ile dünyanın en büyük 3. üreticisi olma yolunda hareket eden Xiaomi'nin kesinlikle başarılı olamayacağını düşünüyoruz.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.