Mobil

Xiaomi akıllı telefon fotoğrafçılığında çığır açıyor!

Xiaomi akıllı telefon fotoğrafçılığında çığır açacağı düşünülen teleskopik lens teknolojisini tanıttı.

Xiaomi akıllı telefon fotoğrafçılığında çığır açıyor!

Geçtiğimiz günlerde Pekin'de Xiaomi'nin düzenlediği konferansta, akıllı telefon fotoğrafçılığını değiştirebilecek potansiyelde olan yeni teleskopik lens teknolojisi tanıtıldı. 

Çinli teknoloji devi Xiaomi yeni teknolojinin ürünlerde uygulamaya hazır olduğunu belirtti. Bu nedenle teknolojinin yeni çıkacak akıllı telefonlarda yakın bir gelecekte kullanılmaya başlanacağını düşüyoruz.  

Xiaomi akıllı telefon fotoğrafçılığında çığır açıyor!

Akıllı telefon kameraları her ne kadar gelişmiş olsalar da, bazı teknik kısıtlamalar nedeniyle profesyonel fotoğraf makinelerindeki performansa yetişmekte güçlük çekiyorlar. Xiaomi, bu teknik kısıtlamaları ortadan kaldırmayı hedefleyerek akıllı telefonlarda kullanılmak üzere geniş diyafram açıklığına sahip teleskopik lensini duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan teleskopik lens teknolojisinin birçok avantajı bulunuyor. Bunlar arasında geleneksel lenslere oranla yüzde 300 daha fazla ışık toplayabileceği yer alıyor, bu özelliğin özellikle düşük ışık altında kamera performansını büyük ölçüde artıracağı düşünülüyor.

Bununla birlikte Xiaomi söz konusu lensin görüntü sabitleme teknolojisine sahip olduğunu da duyurdu. Şirketin açıklamalarına göre görüntü sabitleme teknolojisi, çekimler sırasında görüntülerin yüzde 20’ye kadar daha net çıkmasını sağlıyor.

Akıllı telefonlar, hareketli bir lens mekanizmasına sahip olmadıkları için kullanıcılara manuel olarak görüntüyü yakınlaştırma/uzaklaştırma imkanı sunamıyorlar. Xiaomi’nin yeni teleskopik lensi ise profesyonel bir fotoğraf makinesi gibi dışarı doğru açılır bir mekanizmaya sahip olduğundan manuel optik yakınlaştırma/uzaklaştırma sunabiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.