Mobil

Xiaomi akıllı telefon satışında ülkesinde bir numaraya yükseldi

Samsung'u geride bırakan Xiaomi inanılmaz yükselişini sürdürüyor.

Xiaomi akıllı telefon satışında ülkesinde bir numaraya yükseldi

Dört yıl önce Çin’de kurulan ve kısa süre içerisinde mobil dünyasının en dikkat çeken akıllı telefon üreticilerinden biri haline gelen Xiaomi, kısa süre önce yayımlanan 2014 yılı ikinci çeyrek raporuna göre dünyanın en büyük beşinci telefon üreticisi oldu. İkinci çeyrekte 15 milyondan fazla akıllı telefon satarak birçok dünya devini geride bırakan Xiaomi, Canalys tarafından yayımlanan yeni bir rapora göre ülkesinde liderliğe oturmuş durumda.

Yıllardır Samsung’un lider olduğu dünyanın en büyük pazarlarından Çin’de ikinci çeyrek itibariyle bir numarada artık Xiaomi’yi göreceğiz. Alt bölümde yer verdiğimiz tablolarda da görüldüğü üzere Xiaomi  Çin’de 15 milyon telefon satmayı başardı. %14 pazar payı elde eden Xiaomi’yi 13.2 milyon telefon satan Samsung izledi. Samsung’un pazar payı ise%12 olarak açıklandı.

1407190328_1.png

İkinci çeyrek itibariyle Çin’de en çok akıllı telefon satan üçüncü üretici Lenovo, dördüncü üretici ise Yulong oldu. İkinci çeyrekte dünya genelinde inanılmaz bir sıçrama gerçekleştiren Huawei ise ülkesinde beşinci sırada yer aldı. 

1407190381_2.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.