Mobil

Xiaomi, akıllı telefon satışlarında lider konumda!

Xiaomi şu anda belirli pazarlarda akıllı telefon satışlarında lider konumda. Global anlamda meydana gelen enflasyona rağmen karlı çıkan markalar arasında.

Xiaomi, akıllı telefon satışlarında lider konumda!

Canalys, en son akıllı telefon pazarı raporunda, küresel tedarik kısıtlamalarının 2022 yılının ilk çeyreğinde Hindistan'ı vurduğunu açıkladı. Beklentiler, pandemi devam ederken pazarın çift haneli büyüme kaydetmesiydi. Ancak tedarik zinciri sorunları, Xiaomi ve vivo gibi şirketlerin dahi gelirlerinde problem yaşamalarına neden oldu. Buna rağmen bazı markalar hala kazançlı konumda.

Xiaomi, akıllı telefon satışlarında lider konumda!

xiaomi lider konumunda

Xiaomi, art arda ikinci bir çeyrek için yıllık bir düşüş kaydetti ve Samsung'u çok daha küçük bir farkla da olsa ikinci sıraya yerleştirdi. Buna karşılık Realme, sevkiyatlarını %40 artırarak üçüncü sırada yer aldı.

Bu süreçte Realma rekabetle iyi başa çıktı diyebiliriz. Hindistan'daki akıllı telefon üreticileri için en büyük zorluk, cihaz satın alınabilirliğini korumak olacak. Asya ülkesinde gaz fiyatları ve enflasyon rekor seviyede ve satıcılar kar elde etmeyi sürdürmeyi umuyor. Canalys'e göre, üreticiler müşteriler için orta-düşük cihazlar sunmaya devam ederlerse ancak ayakta kalabilirler. Bu kapsamda Xiaomi de giriş seviyesi cihazlarını Hindistan pazarında piyasaya sürmeye devam ediyor. Koronavirüsün gelmesi ile global olarak bir kıtlık ve devamında enflasyon başlamış durumda. Bu da tüm tüketicileri ve üreticileri olumsuz etkiliyor diyebiliriz. Bu durumun bir süre daha devam etmesi beklenirken üreticiler belirli pazarlarda konumlarını korumak için ellerinden geleni yapıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.