Xiaomi, amiral gemisi modelleri için kolları sıvadı

Çinli teknoloji devi Xiaomi, 13, 13 Pro ve 12T serileri için Android 14’ün kararlı beta güncellemesini servis etmeye hazırlanıyor.

Xiaomi, amiral gemisi modelleri için kolları sıvadı

Son bilgilere göre Xiaomi, mevcut amiral gemisi telefonları için Android 14 tabanlı MIUI 14 özel arayüzünü tanıtmaya başladı. Xiaomi 13, 13 Pro ve 12T modelleri, Android 14'ün tam sürüm yayınlanmadan önce Android 14 Kararlı Beta güncellemesini almaya başladı.

Google'ın yeni Android 14 işletim sistemini bu ayın başlarında duyurması bekleniyordu, ancak duyuru ertelendi. Ancak markalar, bir sonraki nesil Android üzerinde çalışacak kendi özel arayüzlerini hazırlıyor. GooglePixel 8 serisinin 4 Ekim'de tanıtılacağı biliniyor. Aynı tarihte Android 14'ün de resmi olarak tanıtılması bekleniyor. Şu an için Xiaomi, Google'ın resmi Android 14 sürümünün yayınlanmadan önce Kararlı Beta güncellemesini sunuyor.

Xiaomi, amiral gemisi modelleri için kolları sıvadı

Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro, MIUI 14 temelli Android 14 Kararlı Beta'yı alıyor ve bu güncellemeler sırasıyla V14.2.0UMCMIXM ve V14.0.2.0UMBMIXM firmware sürümlerini taşıyor. Xiaomi 12T için sunulan güncelleme ise V14.0.4.0UMQMIXM firmware sürümünü taşıyor. MIUI 14'ün beta güncellemesi yaklaşık 5.4 GB büyüklüğünde ve bu da Android 14'ün tam sürüm lansmanının yakın olduğunu gösteriyor. Bu, yazılımın resmi olarak yayınlanmadan önceki son aşamasıdır.

MIUI 14'ün son güncellemesiyle hangi değişiklik veya eklemelerin yapıldığı hala belirsiz. Ancak Kararlı Beta güncellemesi muhtemelen optimizasyonlar ve hata düzeltmelerini içeriyor. Ayrıca, bu güncellemeye sadece beta programına kaydolan kullanıcıların erişimi var ve bu versiyona doğrudan indirip manuel olarak güncelleme yapmaları mümkün değil.