Mobil

Xiaomi Avrupa’ya açılıyor

Dünyanın dördüncü en büyük akıllı telefon üreticisi Xiaomi Avrupa pazarına girmeye hazırlanıyor.


Çinli teknoloji devi Xiaomi, resmi olarak Avrupa pazarına gireceğini açıkladı. Alibaba'nın ardından dünyanın en büyük halka arzını gerçekleştirmeye hazırlanan marka, akıllı telefonlarını İngiltere olmak üzere Avrupa ülkelerinde satmaya hazırlanıyor.

CK Hutchison ile anlaşan Xiaomi’nin cihazları ilk etapta Three UK operatörü üzerinden İngiltere’de satılacak, sonrasındaysa A.S Watson mağazalarının bulunduğu Avrupa ülkelerinde raflara çıkacak.

Xiaomi sadece akıllı telefon değil aynı zamanda dizüstü bilgisayar, akıllı elektrikli süpürgesi, aksiyon kamerası, akıllı bisiklet, hava filtreleri ve benzeri yüzlerce farklı ürün geliştiren Çin merkezli bir marka. Bu ürün kategorilerinin hangilerinin Avrupa’ya geleceği henüz bilinmezken, Xiaomi’nin Mi markasını taşıyan telefonların ve bağlantılı cihazların Avrupa’ya sunulacak ilk ürünler olması bekleniyor.

Dünyanın en büyük dördüncü akıllı telefon üreticisi konumunda olan Xiaomi, geçtiğimiz yıl Barcelona’da bir Mi mağazası açarak burada akıllı telefon ve bağlantılı cihazlarını İspanyol tüketicilere sunmaya başlamıştı.

Türkiye'ye gelir mi?

Markanın yaptığı bu açıklama sonrasında akıllara 'Türkiye'ye de gelir mi' sorusu gelebilir. Ülkemizde resmi olarak temsil edilen bir marka olmayan Xiaomi, Avrupa ile beraber Türkiye'de de resmi olarak giriş yapabilir. Çinli üreticilerden Huawei, onun alt markası Honor gibi şirketler Türkiye'de resmi olarak faaliyet gösteriyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.