Mobil

Xiaomi bir kez daha zirvenin sahibi oldu

Xiaomi 2015 hedeflerini tutturamamasına karşın ülkesi Çin'de Huawei ve Apple'ı geride bırakmayı başardı.

Xiaomi bir kez daha zirvenin sahibi oldu

2015 satış hedefinin altına kalmasına rağmen Xiaomi ülkesi Çin’de hala bir numaralı mobil üretici konumunda. Şirket geçen yılki akıllı telefon satış hedefine 100 milyon olarak açıklamasına rağmen 70 milyon kaldı. Ancak Xaomi buna rağmen anavatanında Apple, Huawei ve Lenovo gibi güç rakipleri geride bırakmayı başardı. Geçen yıl bir önceki çeyrekte ise Huawei Çin'de lider üretici konumundaydı. 

Canalys and Strategy Analytics tarafından yayınlanan rapora göre Xiaomi Çin pazarının %15.2’sini elinde bulunduruyor. Geçen yıl tüm dünyada 100 milyon akıllı telefon satarak önemli bir başarı kaydeden Huawei %14.7 oranla Çin’in en büyük ikinci mobil üreticisi oldu. Apple ise %12.5 ile dünyanın en büyük pazarında üçüncü sırada yer aldı.

*Xioami Redmi Note 3

1454317916_gsmarena001-1.jpg

Canalys analisti Nicole Peng’e göre özellikle uygun fiyat ve güçlü donanımı bir arada sunan Redmi Note 3, Xiaomi’nin dördüncü çeyrek satışlarına önemli bir katkı verdi. Peng ayrıca 2016 yılında zirve için Huawei ve Xiaomi’nin agresif bir rekabet içerisinde olacağını bildirdi.

Xiaomi ve Huawei ay sonuna kadar yeni amiral gemisi telefonları Mi 5 ve P9’u kullanıcıların beğenisine sunacak. 
          
          
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.