Mobil

Xiaomi bombayı patlatıyor, üç model birden o işlemciyle çıkacak!

Akıllı telefon dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Xiaomi, yeni akıllı telefon modelleri üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Xiaomi bombayı patlatıyor, üç model birden o işlemciyle çıkacak!

Xiaomi, birçok farklı akıllı telefon modeli üzerinde aynı anda çalışabilen ve çoğunlukla bu modelleri de eş zamanlı olarak piyasaya sürebilen bir marka. Bununla birlikte bu defa ipler kendi elinde değil gibi görünüyor. Bir duyum hesabından yapılan paylaşıma göre, Çinli teknoloji devi 3 yeni akıllı telefon modelinde Qualcomm’un yeni yonga seti Snapdragon 8 Gen 1 Plus’ı kullanacak.

Bu açıdan bakıldığında oldukça güzel bir haber ancak tek bir sıkıntı dışında: Henüz Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 1 Plus yonga setini tanıtmadı ve resmi olarak net bir tanıtım tarihi de bulunmuyor.

Xiaomi bombayı patlatıyor, üç model birden o işlemciyle çıkacak!

Bununla birlikte Qualcomm’a yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre, Amerikalı teknoloji şirketi yılın ikinci çeyreği içerisinde bu yeni yonga setini resmen tanıtacak. Buradan hareketle varılan nokta ise, Xiaomi’nin de yeni akıllı telefon modellerini bu dönemlerde satışa sunacağı oluyor.

Tabi Xiaomi denildiği zaman bu aralar akla en çok gelen model Xiaomi 12 Ultra. Üstün kamera performansı ve vadettiği özellikleri ile daha şimdiden teknoloji meraklılarının gönüllerini çalan bu yeni model henüz çıkmadan gücüne güç katmış gibi görünüyor. Bunun sebebi ise, bu modelin birçok rakibi Snapdragon 8 Gen 1 yonga setiyle piyasada boy gösterecekken, Xiaomi 12 Ultra’da Snapdragon 8 Gen 1 Plus olacak ve bu gerçekten ciddi bir fark yaratabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.