Mobil

Xiaomi boş yere telefon satıyor

Xiaomi hep giriş ve orta segment modeller sattığı için para kazanmakta zorluk çekiyor. İşte konu hakkındaki detaylar.


Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir rapor Xiaomi'nin para kazanmakta hayli zorlandığını gözler önüne serdi. Yayınlanan rapora göre Çinli üretici 2020'nin ilk çeyreğinde yalnızca OnePlus kadar para kazanabildi.

Xiaomi boşa kürek çekiyor

Çinli üretici para kazanmakta ciddi zorluk çekiyor. Yayınlanan son raporda Xiaomi'nin kat ve kat fazla telefon sattığı OnePlus ile aynı parayı kazandığı görüldü. İşin diğer bir ilginç boyutu ise Xiaomi ile neredeyse aynı miktarda satış yapan Apple'ın kazandığı para.

Cupertino merkezli şirket tek başına Xiaomi'den 25 kat fazla para kazanmayı başarmış. Yani neredeyse aynı miktarda ürün satmasına karşın 25 kat fazla kazanç sağlamış.

Elbette bu işin püf noktası, Apple'ın yarattığı kalite duygusu. Kimse Xiaomi'nin üst segment yani pahalı modellerini satın almıyor. Genel eğilim piyasa ortalamasının altında satılan giriş ve orta segmenti modellerde. Doğal olarak hal böyle olunca Çinli firma düşük kar marjı yüzünden para kazanmakta zorluk çekiyor.

Dilerseniz bu konu ile ilgili videomuza aşağıdan göz atabilirsiniz. Herşeyi detaylı bir şekilde anlattık.

Xiaomi  ilgili görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz. Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler  size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon oluyor.  

Tabi ki şunu da dip not olarak belirtmek gerekiyor. Xiaomi Türkiye pazarında o kadar da düşük fiyatlı telefonlar satmıyor. Örneğin ABD'de 450 dolara satışa sunduğu Poco F2 Pro için Türkiye'de 7000 TL istiyor. Türkiye'de 7000 TL olan iPhone 11'in ABD'deki satış fiyatı ise 700 dolar. Aradaki farkı varın siz hesaplayın.

Yorumlar
Kullanıcı
Bence haber kısmen yanlış Türkiye'de iyi para kazanıyor 5binliralık telefonu 8500 den satışa sundu Noot şu redmi yide Xiaomi olarak değerlendirmeyi sözde Xiaomi ci olup daha markanın adını yazamayanlar var
Cevapla
TTTT
burda parayı devlet kazanıyor aradaki fark tamamen vergi
Jsjsjdjfjdkgjldtjdjktkfjffkfjdk
Xioami me laf atma
Cevapla
Serdar Türk
Size mi kaldı ? Xiaomi bunu bilmiyorda siz mi biliyorsunuz? Bırakında biri istemedende olsa halka faydalı birşey yapmış olsun !!!
Cevapla
Hami
Bu nasıl makale tabiiki xiaomi az kazanır çünkü adamlar apple gibi onkatı fiyata satmıyor kaliteyi ucuza veriyor,yani vatandaşın cebinde kalıyor.
Cevapla
Xiaomi
Xiaominin %5 kâr oranıyla çalıştığını, teknolojiyle az çok ilgili biri bile biriken,sizin bir teknoloji sitesinde bu cehaletinizi göz önüne sermeniz gerçekten çok komik. Aaaa pardon! Siz Xiaomiyle husumetliydiniz değil mi? Asıl meslek Xiaomiyi karalamak mı? Gerçekten sizin bu aptal saptal konuşmalarınız sayesinde bu sitede inandırıcılığını yitirdi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.