Xiaomi çıldırdı! Redmi’nin yeni modeli 10 dakikadan kısa sürede şarj olacak!

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yakın zamana kadar en büyük sıkıntılardan biri olan şarj süresi problemi de tarihe karışacak gibi görünüyor. İşte Redmi’nin bu soruna ilişkin çözümü.

Xiaomi çıldırdı! Redmi’nin yeni modeli 10 dakikadan kısa sürede şarj olacak!

Teknoloji her geçen gün biraz daha gelişiyor. İşin güzel tarafı bu gelişimin hızı da katlanarak artıyor. Bu konuya verilebilecek en güzel örneklerin başında ise akıllı telefonlar geliyor.

Daha geçmişi birkaç on yıla dayanan cep telefonlarından sonra ortaya çıkan akıllı telefonlar, son derece hızlı bir gelişim örneği gösterdiler ve kısa süre içerisinde birer teknoloji harikası konumuna yükseldiler. Ancak bu cihazların boyutlarını belli bir seviyede tutma ve aynı zamanda maliyeti de dengeleme çabası, batarya kapasitelerinin istenildiği ölçüde geliştirilmesini engelliyor.

Xiaomi çıldırdı! Redmi’nin yeni modeli 10 dakikadan kısa sürede şarj olacak!

Öte yandan batarya konusunda şimdilik kalıcı bir çözüm üretemeyen teknoloji devleri ise, çareyi daha hızlı şarj yapan hızlı şarj teknolojileri geliştirmekte buluyor. Bu konuda atılmış en büyük adımı, geçtiğimiz Temmuz ayında piyasaya sürdüğü 10 Pro modeliyle iQOO atmıştı.

Çinli şirket tarafından satışa sunulan bu telefon 4.700mAh’lık bataryasını 200W hızlı şarj teknolojisi sayesinde sadece 10 dakikada tamamen doldurabiliyordu. İşte rekabete katılmak isteyen Redmi ise, önümüzdeki aylarda tanıtacağı Note 12 Pro+ modelini 210W hızlı şarj teknolojisiyle donatmak istiyor. Bunun anlamı, Çinli akıllı telefon üreticisinin yeni modeli 10 dakikadan bile kısa bir sürede %100 doluluk oranına ulaşacak. Bakalım sektörün asıl devleri olan Samsung ve Apple bu sürelere ne zaman yaklaşabilecek?