Mobil

Xiaomi de Apple'ın yolundan ilerliyor

Android işletim sistemini kullanan ve güvenlik sorunlarına çözüm üretmek isteyen Xiaomi, yeni güncelleme çalışmasıyla Apple'ın eleştirilen güvenlik önlemlerine yaklaşmış olacak.

Xiaomi de Apple'ın yolundan ilerliyor

Android ve iOS karşılaştırmalarında iOS'un neredeyse her zaman kazandığı bir kulvar varsa o da güvenliktir. Apple'ın çok katı kurallarla hattını çizdiği ve Android'in özgür ruhuna alışmış olanlar için adeta bi işkence olan uygulamaları, kimin hangi işletim sistemini tercih edeceği noktasında da belirleyici rol oynuyor.

Bildiğiniz gibi, iPhone cihazlara dışarıdan PC veya benzeri yollarla veri/dosya aktarımı klasik sürükle bırak mantığıyla yapılamıyor. İşte alışkın kullanıcılar için sıradan ve hatta güzel bir özellik olan bu durum, Android kullanıcıları içinse oldukça gereksiz ve yorucu bir güvenlik önlemi.

Xiaomi de Apple'ın yolundan ilerliyor

Ancak gelen haberlere göre Android'in en önemli kalelerinden biri durumuna gelen Xiaomi'de kullanıcılarının güvenliğini sağlayabilmek maksadıyla artık böyle bir güvenlik duvarı kuracak. Yani eğer Xiaomi bu güncellemesinde ısrarcı davranır ve hayata geçirirse, Xiaomi kullanıcıları da tıpkı iPhone kullanıcıları gibi bilgisayar veya telefonlardan direk Xiaomi akıllı telefonlara bağlanıp sürükle-bırak yöntemiyle dosya aktarımı gerçekleştiremeyecek.

Düşünüldüğünde kullanıcı güvenliği açısından aslında son derece olumlu olan bu yenilik haberi, Android'i sadece serbestlik ve kullanım kolaylığı açısından tercih eden akıllı telefon meraklılarının canını sıkacaktır. Xiaomi’nin şu an için böylesi önemli konularda kural koyan pozisyonda olmadığı bir gerçek, bakalım sektörün diğer büyük oyun kurucuları Xiaomi'nin bu hamlesi karşısında nasıl bir reaksiyon gösterecek.

Yorumlar
Manyak
Gereksiz bir hamle
Cevapla
Nuran
Xiomi İos teknolojisine kece bilermi?
Cevapla
Levent er
Redmi note 10 pro da rehberdeki kayıtlı kişiler ararken ismi yerine sadece numarası görünme problemini çözsün önce xionami sonra iPhone ile yarışsın kaç kez geri bildirimde bulunduk zahmet edip geri bile dönmüyorlar
Cevapla
BuRo
Sende önce telefon kullanmayı öğren sonra yorum yapmaya eleştirmeye başla.
merve demir
bende note 10 lite var rehber ayarlarinızı degistirin bence öncelik şekliniz numara olarak seçilmiş olabilir
Mehmet
Bende note 10 pro kullanıyorum bende sizin yaşadığınız sıkıntı yok acaba ayar yaparken kendiniz yapmış olabilirmisiniz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.