Mobil

Xiaomi bir sonraki amiral gemisi ile akıllı telefon sektörünü ele geçirecek!

Xiaomi'nin bir sonraki amiral gemisi 200MP + 50MP çift birincil kameraya sahip olacak. İşte detaylar.

Xiaomi bir sonraki amiral gemisi ile akıllı telefon sektörünü ele geçirecek!

Geçen hafta Samsung, dünyanın ilk 200 MP mobil sensörü olan ISOCELL HP1'i duyurdu. Güney Koreli teknoloji devi söz konusu sensörleri üreticilere göndermeye başladığını söyledi ancak hangi üreticiler olduğu açıklanmadı. Yeni bir sızıntı, Xiaomi'nin 200 MP'lik bir telefon üzerinde çalıştığı için büyük olasılıkla bu tür üreticilerden biri olduğunu ortaya çıkardı.

Önümüzdeki yıl Xiaomi'nin Mi 11 serisini Mi Xiaomi 12 serisi ile takip etmesi bekleniyor. Modellerden birinde biri 200MP sensör olmak üzere iki ana kamera bulunacak. Haberin kaynağı, Weibo'daki sızıntılaryla tanınan Çinli haberci Digital Chat Station.

Xiaomi bir sonraki amiral gemisinde 200MP + 50MP çift birincil kameraya sahip olacak

Haberin kaynağının kendi sözleriyle, Xiaomi'nin yeni nesil amiral gemisi, 200MP + 50MP çift kamera çözümüne sahip olacak. Samsung'un 200MP sensörünü duyuran tek kamera üreticisi olduğu göz önüne alındığında, Xiaomi'nin ISOCELL HP1 sensörünü kullanacağını ve yeni nesil amiral gemisinin Xiaomi 12 serisindeki bir telefon olacağını söylemek yanlış olmaz. Kaynak ayrıca, Xiaomi'nin orta ve üst seviye telefonları için 108MP ve 64MP sensörleri kullanmaya devam edeceğini de  ortaya koydu.

Xiaomi'nin 200MP kameralı bir telefon piyasaya sürmeyi planlaması sürpriz değil. Mi CC9 Pro, 108MP sensörlü ilk telefondu, bu nedenle Xiaomi'nin 200MP kameralı bir telefonu ilk piyasaya sürenlerden biri olmak istemesi mantıklı bir hamle diyebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.