Mobil

Xiaomi eski modellerinin kamerasını iyileştirecek!

Ortaya çıkan son raporlara göre Xiaomi eski modellerinin kamera performansını arttırmak için bazı çalışmalar yürütüyor. İşte detaylar.

Xiaomi eski modellerinin kamerasını iyileştirecek!

Son yıllarda büyük bir sıçrama yapan Xiaomi bir anda kendisini zirveyi takip ederken buldu. Elbette Çinli üreticinin satışlarının bu denli artmasında Huawei ve Honor gibi isimlerin ABD engeline takılmaları da önemli rol oynamıştı.

Bunun yanında Xiaomi'nin benimsediği agresif fiyat politikası ve rakiplerine göre benzer donanımları daha makul etiketlerle satması sağlam bir müşteri kitlesi kazanmasına zemin hazırladı.

Çinli üretici geniş bir model yelpazesine sahip olduğu için tüm telefonlarını takip etmesi, kullanıcılarının şikayetlerine cevap vermesi biraz zor olabiliyor. Fakat buna rağmen Xiaomi'nin yazılımsal konuda müşterilerini mağdur etmediği de bir gerçek.

Xiaomi eski modellerinin kamerasını iyileştirecek! - Resim : 1

Xiaomi eski modellerine kamera güncellemesi sunacak

Sızdırılan son raporlara göre Xiaomi yine müşterilerini memnun edecek bir yazılım güncellemesi üzerinde çalışıyor. Bahse konu bu güncelleme ile özellikle eski Xiaomi modellerinin kamera performansının arttırılması hedefleniyoruz.

Bilindiği üzere söz konusu kamera performansı olduğunda her şey donanımdan ibaret olmuyor. İşin arka tarafında stabil ve sağlam bir yazılım olması da şart. 

İşte Xiaomi'nin yeni güncellemesi de arka plandaki yazılım kısmını iyileştirmeyi amaçlıyor. Elbette bu yazılımın şu an ne aşamada olduğunu bilmiyoruz. Belki birşeyler ters gider ve Xiaomi bu güncellemeyi yayınlamaktan vazgeçer. Çünkü geçmişte de buna benzer haberlerle karşılaşmıştık.

Dolayısıyla söylenti şeklinde ortaya çıkan bu tarz haberlere doğrulanana kadar çok fazla inanmamak gerekiyor. Lakin söz konusu Xiaomi olduğunda da söylentilerin genel olarak doğru çıktığını unutmamamız gerekli.

Yorumlar
ÇINAREYMEN
Redmi note 9 kulanıyorum mükemel
Cevapla
Androhack
Bende
Ali
Zenginin malı gene züürtlerin çenesini yormuşa benziyor :D
Cevapla
Talha
Xiomi note 9 kullaniyorum kamera o kadar iyi değil
Cevapla
Ereglilü
Yaa arkadaş bu markanın yetkileri yazılan yorumları okumuyor mu.Note 7 kullanıyorum Donuyoo genaral mobil kadar kötü...:(((
Cevapla
Hakan
GM 20 pro kullanıyorum gayet güzel
salak
ule salak nereye yazdında neteyi okuyacak ,burası neresi xiaomi neresi aptal
Hikmet
Ben Redmi Note 7 kullanıyorum. 2- yıla yakındır mükemmel telefon
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.