Mobil

Xiaomi Gerçek Hedefini Açıkladı!

Teknoloji firması Xiaomi, uzun yıllar planlamasını yaptığı ana hedefini açıkladı. Şirketin kurucusu Lei Jun bu konuda bazı açıklamalarda bulundu!

Xiaomi Gerçek Hedefini Açıkladı!

Xiaomi, son zamanlarda akıllı telefon pazarında iyi işler çıkarıyor. Dünyadaki birçok pazarda en iyilerden bir tanesi. En önemlisi, Xiaomi birkaç yıldır üst üste birçok pazarda bir numaralı akıllı telefon üreticisi oldu.

Şirket son zamanlarda kendisi için belirlediği bu hedefe daha da yaklaşmayı başardı. Çinli üretici Xiaomi, dünyanın 1 numaralı akıllı telefon markası olmayı hedeflediğini açıkladı. Bu biraz garip görünebilir, çünkü şirket akıllı telefonların dışında büyük ölçekte akıllı ev aletleri de üretiyor.

Xiaomi'nin kurucusu Lei Jun: "Hedef 1 Numara Olmak"

Şirketin kurucusu ve CEO'su Lei Jun'a göre, şirket büyük bir hedef belirledi. Şirketin hedefinin dünyanın bir numaralı cep telefonu markası olmak olduğunu belirtti. Ayrıca Lei Jun’dan, "Girişimcilik ve inovasyonda her zaman aksilikler olduğu için herkesin sabırlı olması gerekiyor" açıklaması geldi.

Xiaomi'nin amacının sadece akıllı telefon pazarının zirvesine ulaşmak değil, aynı zamanda uzun süre orada kalmak olduğu bildiriliyor. Analistlere göre, şirketin atması gereken en önemli adımlardan biri telefonlarının isimlerini basitleştirmek. Bazı raporlara göre, Xiaomi'nin birçok pazardaki başarısı ABD'nin Huawei'ye uyguladığı yaptırımlardan kaynaklanıyor.

Analistlere göre, şirket böyle bir hedefe ulaşmak istiyorsa, reklam bütçesini artırmalı ve özellikle ABD pazarında operatörlerle anlaşmalar yapmalı. Tüm bunları yaparken açacağı yeni pazarlarda dengeli fiyatlama yapmak zorunda kalacak. Aksi takdirde, o pazardaki macerası kısa sürebilir.

Yorumlar
Hamit DEREGÖZÜ
Önce düzenli olarak güncellemeleri versin. 1 numara olmak öyle kolay değil.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.