Mobil

Xiaomi hızlı şarj işini gerçekten abarttı!

Son olarak Mi 10 Ultra modelini kablolu bir şekilde 20 dakikada şarj eden Xiaomi şimdi de hızlı kablosuz şarjda çığır açacak.


Şu aralar hızlı şarj tarafında önemli bir rekabetin olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Çinli üreticiler hızlı şarj konusunda ciddi çalışmalar yürütüyor.

Hatırlanacağı üzere Xiaomi, kısa bir süre önce yeni amiral gemisi modeli Mi 10 Ultra’yı tanıtmıştı. Mi 10 Ultra 120W’lık hızlı şarj desteği sayesinde 4500 mAh’lık bataryasını yaklaşık olarak 20 dakika içerisinde tam şarja ulaştırabiliyordu.

Lakin Mi 10 Ultra’nın kablosuz hızlı şarj teknolojisi de rakiplerini adeta ikiye katladı. Mi 10 Ultra’da yer alan 50W kablosuz hızlı şarj özelliği telefonun bataryasını yalnızca 40 dakika içerisinde tam olarak şarj edebiliyor.

Xiaomi hızlı şarj işini gerçekten abarttı!

Yakın zamanda çıkmış olan üst segment modellerin pek çoğu kablolu şarjla bile 40 dakika içerisinde tam dolum kapasitesine ulaşamazken, Xiaomi bunu kablosuz şarjla yapmayı başarmış durumda.

Lakin bu Çinli üreticinin hızını kesmeyi başaramamış. Zira Xiaomi’ye yakın kaynaklar Çinli üreticinin yeni bir kablosu hızlı şarj teknolojisi üzerinde çalıştığını iddia ediyor.

Bu yeni teknoloji ile 4500 mAh’lık bir pilin 30 dakika yani yarım saat içerisinde tam şarja ulaşması hedefleniyormuş. Şimdilik bu teknoloji hakkında çok fazla bilgi yok. Lakin Çinli üreticinin yeni hızlı şarj teknolojisini önümüzdeki yıl kullanıma sunması pek de sürpriz olmaz.

Yorumlar
Seza
Benim telefonum redmi not 8 ve guncellem aldı yaptım hatta
Cevapla
Tolga
Nasıl yaptın
Ahmet bjk
Xiaomi redmi note 8 pro güncelleme alacak
Cevapla
TahA
Bazı telefonlar Xiaomi redmi note 8 pro veya note 10 vs. Güncelleme almayacak diyor hürriyet haber bilgisi olan varmı
Cevapla
Kerem
Bende ilk okuduğumda almayacak diyor zannettim ama sonrada. Altta alacak diyomuş
isimsiz
evet almayacak malesef😔
Murat Özdemir
Alacak kardeşim. 2020 nin telefonu sayilir hepsi. Almama ihtimali yüzde 0. Millet acaip küffeder. Miui 12 güncellemesi çok önemli.
Eser korkmaz
Redmi note 8 pro güncelleme alıyor :)
Murat
27 model yeni güncelleme Almayacak kendi sitesinden duyurdu Amerika Çinli şirketlerin 127 sine Ambargo uyguluyor Açık kaynak lisanslı olan Android Telefonlarına
Cahil haber
Hocam yine bir haber yapmışsınız ama farkında değilsiniz. Bahsettiğiniz mi10 ultra 0-100 23 dakikada şarj oluyor. 120w hızlı şarj var. Siz şimdi arkasındaki teknolojiyi de merak edersiniz. Graphene pil ile yüksek voltajı kaldırabiliyor her bir hücre. Teslanın pillerinde kullandığı teknoloji fakat bildiğim kadarıyla ilk defa bir telefon piline uygulanıyor. Yabancı kaynaktan çeviri yapıyorsunuz bari tam okuyun.
Cevapla
Doğruluk netse
Katılıyorum. Tekin78
Rdm
😂😂😂😂😂bende farketmistim o çeviri işini
Mahsum
Lakin :-):-)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.