Mobil

Xiaomi, Huawei ve Oppo ABD pazarından silindi!

Geçtiğimiz çeyrekte büyük başarı gösteren Çinli üreticiler Xiaomi, Huawei ve Oppo ABD’de ise yokları oynadı. İşte detaylar.


2020’nin ikinci çeyreğinde büyük başarı gösteren Çinli üreticiler adeta global pazarı domine etmişlerdi. Huawei, ABD’nin tüm engellemelerine karşın akıllı telefon pazarının en çok telefon sevkiyatı gerçekleştiren ismi olmuş ve Samsung’u geride bırakmayı başarmıştı.

2020’nin ikinci çeyreğinde Huawei zirvede yer alırken, Samsung 2. Apple 3. Xiaomi 4. Oppo ise 5. sırada yer almıştı. Fakat ABD pazarına baktığımızda global pazardan bağımsız ve alakasız bir sıralama ile karşılaşıyoruz.

Xiaomi, Huawei ve Oppo adeta pazardan silindi!

Global pazarda adeta fırtınalar estiren Çinli üreticiler ABD pazarında ise yokları oynuyor. Zira Canalys tarafından yayınlanan verilere göre, ABD’de 2020’nin ikinci çeyreğinde en çok telefon sevkiyatı gerçekleştiren ilk 5 şirket arasında Huawei, Xiaomi ve Oppo yer almıyor.

Aslında Huawei’nin bu listede yer almaması çok büyük bir sürpriz değil. Lakin son dönemde önemli atılımlar yapan Oppo ve Xiaomi’nin ilk 5 içinde yer almasını beklerdik.

ABD’de ilk 5 içerisinde giren Çinli üreticiler ise Lenovo ve TCL olmuş. Son dönemde yokları oynayan LG ise yüzde 11’lik pazar payı ile 3. Sırada yer alıyor.

Zirvede ise beklenildiği üzere yüzde 47.1’lik pay ile Apple yer alıyor. Samsung ise yüzde 23.2’lik pay ile 2. Sıradaki yerini ABD’de de korumuş durumda.

Yorumlar
Adam
Çoğu boş muhabbet bence millet parayı götürüyor bize konuşmak kalıyor iphone kendini geliştirememiş bir marka herkez çentikli ekrana geçti oda geçti millet çentikli ekrandan sıkıldı hala çentik diye diretiyor yani anlıycanız iphone hep bir geriden gelmeyi seviyor orta seviye telefonlarda bile 120 hz yenileme varken iphone de yok çoğu amoled ekran kullanıyor hala basit bir ekranda diretiyor mesela samsung 6000 amper batarya yapıyor iphone hala 2900 lerde geziyor saçma sapan iş kızıyorum bende kullandım iphone ama yeter dedim başkasının telefonu adamlar akşama kadar ellerinde benim de hep çebimdeydi ve sonun da fazla naz aşık usandırır dedim samsung a geçtim m30s tavsiye ederim bütün gün oyudayım
Cevapla
Adam haklı
Yahu adama ne laf ediyorsunuz araştırma şirketinin yaptığı analizi haberleştirmiş ki kendinizde araştırırsanız görürsünüz. Yok yalan yanlış haber yapmayınb yok uydurmacaymış... güvenmiyorsanız gidin araştırın. Abde de durum böyle dunya çapında ise yine aynı şirketin sıralamasında 1 de huawei 2 de apple 3 de xiaomi var.
Cevapla
Xiaomi
La gardaşım çinliler bu işi biliyor çok ta umurlarında değil abd satmyormuş. Sokağa çıkın tek tek sorun telefonun markası nedir diye insanlara %80 i xiaomi Huawei oppo Samsung kullanıyor
Cevapla
Hello
Samsung Güney Kore ürünü
dumandPC
Aynen Amerikada yaparsalar tabiki Samsung Apple LG olacak
Kamil
20 senedir samsung kullandım.Arada lg4 huwai p 30 kullandım.Hemen hemen her sene telefon değiştiriyorum.Şimdi oppa 92 aldım.Şimdilik çok memnunum
Cevapla
X Artık Biliniyor
Gözümle gördüm
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.