Mobil

Xiaomi telefonlara iPhone X özelliği geliyor

Xiaomi, iPhone X tarzı jestleri Mi MIX ve Redmi 5 modellerine getirmeye hazırlanıyor.

Xiaomi telefonlara iPhone X özelliği geliyor

Xiaomi, bazı akıllı telefonlarına "Tam Ekran Hareketleri" adını verdiği özelliği MIUI 9 Android ROM'u ile getirmeye hazırlanıyor. iPhone X modelinde yer alan jestlere çok benzeyen bu özellik ile telefonu kullanmak artık çok kolay olacak.

 Xiaomi'nin resmi forumuna göre, bu hafta yayınlanacak olan MIUI Global Beta ROM 7.12.28 sürümü tam ekran telefonlarda hareketleri destekleyecek. Şirket tarafından belirtilen akıllı telefonlar arasında Mi MIX, Mi MIX 2 , Redmi 5 ve Redmi 5 Plus yer alıyor.

Yeni tanıtılan tam ekran hareketlerinde, Ana Ekrana geri dönmek isterseniz, ekranın altından üst kısmına doğru hızlıca kaydırabilirsiniz.

Ekranın altından hızlıca kaydırıp bir süre durduktan sonra ise açık uygulamalar listelniyor. Bir önceki sayfaya dönmek için yapmanız gereken tek şey; ekranın sağından veya solundan orta kımsa doğru kaydırmak olacak.

Yukarıda bahsedilen jestler, Apple tarafından iPhone X'da yer verilen jestlere çok benziyor. Bu hareketler doğal olarak Android'de mevcut olmadığı için, uygulamalar ve platformdaki çeşitli iş akışlarıyla ne kadar iyi çalıştıklarını söylemek şimdilik çok zor.

Yorumlar
Emrr
Bu iPhone X değil Jolla Phone özelliği nasıl bir cahillik bu
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.