Mobil

Xiaomi ışık hızında şarj teknolojisini getiriyor!

Xiaomi geçtiğimiz günlerde hızlı şarj için yeni bir teknolojiyi duyurmuştu. Seri üretime geçme aşamasında olan teknolojinin detayları haberimizde.

Xiaomi ışık hızında şarj teknolojisini getiriyor!

Geçtiğimiz son iki yılda, Xiaomi'nin cep telefonu hızlı şarj teknolojisi keşfi çok radikal olmuştu. Şirket, şarj teknolojileri için birkaç kez çığır açan süreler elde etmişti. Şu an itibariyle firma, 120W hızlı şarj teknolojili seri üretimi ile hala dünyanın en iyi şarj teknolojisine sahip. Ancak şirketin hızlı şarj kapasitesinin geliştirilmesini durdurma planı yok. Bu yılın Mayıs ayında Xiaomi, Xiaomi Mi 11 Pro'nun değiştirilmiş bir versiyonu ile bir  çırpıda hızlı şarj olup tam dolan teknoloji ile iki dünya rekoru kırdığını duyurmuştu. Mi 11 Pro'nun bu dahili sürümü, Xiaomi 200W hızlı şarjı da destekliyor.

200W'lık şarj gücüne ek olarak, 4000 mAh'lik bir bataryayının tam şarj olması sadece 8 dakika sürüyor. Bu, hızlı şarj kapasiteli bir bataryanın 10 dakika içinde, tam olarak şarj olacağı ilk teknolojidir. Şirket için, Xiaomi 200W hızlı şarj teknolojisi, “10 dakikalık tam şarj” dönemini başlatmış olacak.

Ayrıca bu teknoloji, 120W ultra hızlı kablosuz  şarjı da destekliyor. Kablosuz şarj için ise 15 dakikada %100 tam şarj olabiliyor. Bu şu demek, dünyada ilk kez kablosuz şarj kapasitesinin 100W'ı geçeceği ilk teknoloji. Dünyada İkinci rekor olarak ise, tam şarj için yalnızca 15 dakikada kablosuz olarak şarj olması.

Xiaomi 200W HyperCharge seri üretime girecek

Xiaomi yetkilileri bu iki üst düzey hızlı şarj cihazının seri üretim süresini henüz açıklamadı. Son zamanlarda bazı blogcular, Xiaomi'nin bu teknolojiye yönelik planlarıyla ilgili haberleri vermiş oldu. 200W hızlı şarjın gelecek yıl Haziran ayı civarında piyasaya çıkacağı ön görülüyor.

Haziran ayı olması Xiaomi'nin genellikle lansman zamanı olmuş oluyor. Bunu göz önüne aldığımızda, Xiaomi 200W hızlı şarjın Xiaomi Mi 12 serisi ile tanıtması bekleniyor. Ancak görünen o ki sadece Xiaomi Mi 12 Ultra bu şarj teknolojisini kullanacak.

Yorumlar
Dohan
Port girişi kalksın önce
Cevapla
Atican
Çok gereksiz bence
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.